ננסי רייגן הלכה לעולמה בגיל 94

אלמנתו של הנשיא המנוח רונלד רייגן מתה בביתה בבל אייר לאחר שבשנים האחרונות סבלה ממחלה קשה. רייגן זכורה בעיקר כגברת הראשונה שגוננה על פעולות בעלה הנשיא, ואף בשל הפעילות החברתית בה היתה מעורבת במלחמה בשימוש בסמים

ננסי רייגן, אלמנתו של נשיא ארצות הברית המנוח רונל רייגן, הלכה היום (ראשון) לעולמה בגיל 94. רייגן מתה בביתה שבבל אייר, לאחר שסבלה במשך שנים רבות ממחלה קשה.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

 רייגן שנולדה בניו יורק הפכה בטרם נישואיה לשחקנית מוכרת. היא השתתפה במספר מחזות זמר ובדרמות טלוויזיוניות עד לשנת 1962 - אז החליטה לפרוש מעולם המשחק.

(רויטרס)

בשנת 1951 פגשה את בעלה הנשיא רונלד רייגן, בזמן שכיהן כנשיא איגוד שחקני הקולנוע. ננסי, שתמיד שיחקה תפקידים של אישה נוצרית הגונה ושמרה על שמה הטוב גילתה כי שחקנית עם כינוי זהה מופיעה ברשימה השחורה של הוליווד, ומחשש שהדבר יפגע בה פנתה לרייגן בבקשה להסדיר את הבעיה.

עם בעלה הנשיא רונלד רייגן (רויטרס)

השניים נישאו ב-1952 ונולדו להם שני ילדים. ננסי אף אימצה את שני ילדיו של רייגן מנישואיו הקודמים לשחקנית ג'יין ויימן.

בהיותה הגברת הראשונה עוררה רייגן מספר שערוריות ציבוריות. אחת מהן החלה כשהודיעה כי היא רוכשת כלי חרסינה בשווי 200 אלף דולר עבור הבית הלבן בזמן שהמדינה היתה שרויה במיתון. מאחורי הקלעים הייתה לננסי השפעה רבה על התנהלות הבית הלבן ועל דמותו של בעלה, ונודעה בהגנה והתמיכה שסיפקה לו. "זה נכון, חיי התחילו כשפגשתי את רוני", הודתה בראיון לוונטי פייר.

(רויטרס)

בהיותה הגברת הראשונה, יזמה רייגן פעולות חברתיות בתחום המלחמה בסמים. בין השאר השתתפה בקמפיין "אמרו לא" - נגד שימוש בסמים בקרב בני הנוער.

לאחר תום תפקידו של בעלה רונלד, עברו בני הזוג לבל אייר בלוס אנג'לס שבקליפורניה, שם טיפלה בו עד ל-2004 ממחלת אלצהיימר. ב-2002 הוענקו לה מדליית החירות הנשיאותית ומדליית הזהב של הקונגרס.