עצרת תמיכה בטראמפ מעוררת סערה: "מזכירה את הנאצים"

המיליארדר השנוי במחלוקת שהוא גם המועמד המוביל לפי שעה במחנה הרפובליקני שוב מעורר ביקורת חריפה, לאחר שתמונות מעצרת בחירות שלו באורלנדו ששודרו בטלוויזיה הזכירו לחלק מהצופים משטרים אפלים. "הרימו את ידכם ותשבעו שתצביעו לי", ביקש טראמפ מתומכיו. ההמון הנלהב מיהר להיענות לבקשה - כך זה נראה

דונלד טראמפ ממשיך לעמוד במרכז העניינים, ושוב לא מדובר רק בניצחונות שהוא גורף בבחירות המקדימות. במהלך עצרת שערך המועמד הרפובליקני לנשיאות באורלנדו פלורידה, הוא ביקש מבוחריו להרים את יד ימין ולהישבע כי ייצאו להצביע עבורו. התמונות שהגיעו במהרה לרשתות החברתיות הזכירו לחלק ממבקריו תמונות ממשטרים אפלים והשוואות להיטלר לא איחרו לבוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כולם להרים את יד ימין ובואו נישבע", אמר טראמפ לקול העידוד של תומכיו. "בואו נישבע שלא משנה מה יהיה, גם אם יהיה שלג או סופה אנחנו נצא להצביע בשבילי". מאות התומכים הנלהבים מיהרו לשתף פעולה עם המועמד המוביל במחנה הרפובליקני והרימו את ידם באופן מתוזמר - במה שהזכיר לרבים תמונות מכנסים של משטרים פאשיסטיים ואף כאלה של הרודן הנאצי היטלר. 

תמונה שהעלה אחד ממבקריו לרשת (טוויטר)

התגובות לא איחרו לבוא, כשהציוצים שהועלו לרשת הטוויטר התחלקו לשניים. חלק הסבירו כי מדובר בשבועה רגילה ואולי המועמד השנוי במחלוקת שוב הגזים קצת, אך לא מדובר בקריאה פאשיסטית. מנגד אמרו המבקרים כי העצרת מזכירה מאוד את עצרות הבחירות בגרמניה הנאצית, וחלקם אפילו כתבו בתיאור "הייל טראמפ".

הקומיקאי האמריקני לואי סי.קיי, שהפך לאחד המבקרים החריפים של המיליארדר, שלח למעריציו הודעה המבקשת מהם לא להצביע עבורו. "מדובר בגזען רציני, הוא היטלר", כתב הקומיקאי. "גם בגרמניה הנאצית היטלר התחיל בתור בדיחה, אל תתנו לבדיחה הזו להמשיך גם כאן".