"האקרים, תקפו את הפנטגון"

משרד ההגנה האמריקני מאמץ פרקטיקה מתחום ההייטק, ומזמין האקרים לנסות ולפרוץ למערכות האבטחה הרגישות שלו. על כל פרצה שיגלו, יקבול פרס כספי. "התוכנית מאפשרת לנו לנצל את יכולותיהם ומומחיותם כדי להפוך את המדינה הזאת למקום בטוח יותר", מסבירים במשרד

פרס על כל באג (רויטרס)

משרד ההגנה האמריקני מפסיק לפחד מהאקרים: שר ההגנה אש קרטר הודיע השבוע על השקת תוכנית "פרצו לפנטגון", במסגרתו יוזמנו האקרים לנסות לפרוץ את מערכות האבטחה של מערכת הביטחון. על כל פגם שימצאו, יזכו בפרס כספי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדבר לא יפגע במערכת, אלא יאתגר אותה בדרכים חדשות ויצירתיות", הבטיח קרטר. השר הבהיר כי המשתתפים השונים יידרשו להירשם מראש לתוכנית ויעברו סיווג ביטחוני שיוודא שהשתתפותם לא מהווה סיכון ביטחוני.

"אנחנו לא לאפשר לכל האקר לבוא ולסייע לנו, אבל התוכנית מאפשרת לנו לנצל את יכולותיהם ומומחיותם כדי להפוך את המדינה הזאת למקום בטוח יותר", אמר בכיר במשרד ההגנה, "אנחנו מתרגשים. לא רק שזה האימון הטוב ביותר, זה גם מאפשר לנו לחזק את הצוותים שלנו". התוכנית צפויה להתחיל כבר בחודש הבא.

תוכניות "כופר באגים", בהן האקרים מקבלים תמורה כספית לאיתור פגמים במערכות מיחשוב, הן נפוצות בסקטור הפרטי: גוגל, פייסבוק ומייקרוסופט משתמשות בהן באופן קבוע כדי לחשוף חולשות בתוכנות שהן מייצרות. לעיתים מדובר בתחרות מול השוק השחור, שם חשיפה של פגמים מסוג זה עשויה להיות רווחית במיוחד.