צפון קוריאה: "נהיה מוכנים לשגר נשק גרעיני בכל עת"

מנהיג המדינה המבודדת קים ג'ונג און שיגר איום חריף לאחר שאתמול אושרו באו"ם סנקציות מרחיקות לכת נגד ארצו בתחומים כלכליים, צבאיים ודיפלומטיים רבים. השכנה מדרום אף טענה כי עוד באותו היום ביצעה פיונגיאנג שיגור של טילים קצרי טווח לעבר הים - בניגוד להחלטות הבינ"ל אודותיה

"מוכנים לשגר נשק גרעיני בכל עת" (רויטרס)

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און הכריז לפנות בוקר (שישי) כי ארצו תהיה מוכנה לשגר נשק גרעיני בכל עת - כך נמסר מפיונגיאנג. עוד הוסיף קים כי צבא צפון קוריאה יעשה זאת אל מול איומים המתגברים כנגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכרזתו של הרודן הצפון קוריאני באה לאחר שעל פי טענת השכנה מדרום, צבאו שיגר אתמול מספר טילים קצרי טווח לעבר הים. שעות ספורות לפני כן אושרה באו"ם פה אחד חבילת סנקציות חדשות על פיונגיאנג, לצד אלו שנמצאות כבר בתוקף. במועצת הביטחון הסבירו את הטלת הסנקציות בכך שהניסויים הבליסטיים שביצעה לאחרונה צפון קוריאה שמפרים את החלטות האו"ם לגביה.

פיונגיאנג ממשיכה לאיים. ארכיון (רויטרס)

הסנקציות שאושרו באו"ם נגד צפון קוריאה כללו איסור לייצא משאבי טבע של המדינה כמו כסף, פחם, ברזל, זהב וטיטניום. בנוסף, על פי ההחלטה, הבנקים במדינות החברות באו"ם לא יוכלו לסחור עם הבנקים הצפון קוריאנים שמזוהים כמממנים של תכניות הגרעין ותכנית הטילים של פיונגיאנג.

האו"ם אף קרא למדינות החברות לגרש דיפלומטים צפון קוריאנים ולאסור על מתן הכשרה לאזרחי צפון קוריאה בתחומים כמו הנדסה, חלל, הדמיית מחשבים ועוד.