מיט רומני נגד דונלד טראמפ: "מזויף"

הניצחונות האחרונים של טראמפ רק הגבירו את החשש וההתנגדות בקרב הממסד הרפובליקני. מי שהיה המועמד לנשיאות ב-2012 הצטרף היום רשמית למאבק לבלימת נסיקתו של טראמפ. "הוא זיוף, הונאה", הטיח רומני שקרא לבחור בטד קרוז או במרקו רוביו

אחרי הניצחון הסוחף ב"סופר טיוזדיי", שביסס את מעמדו של דונלד טראמפ כמועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ארה"ב, גוברים החששות וההתנגדות אליו בממסד הרפובליקני. היום (חמישי) הצטרף לקרב הבלימה גם מיט רומני, המועמד לנשיאות בשנת 2012 שהובס על ידי ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום שנשא באוניברסיטת יוטה בחר רומני להציג מספר טיעונים שלדבריו מוכיחים את חוסר יכולתו של טראמפ לעמוד בראש המעצמה החזקה בעולם. "יהיו לכך השלכות מרחיקות לכת על המפלגה הרפובליקנית ויותר מכך, עבור הארץ שלנו ", אמר רומני. "תנו לי לנסח את זה בפשטות - אם אנחנו הרפובליקנים נבחר בדונלד טראמפ, הסיכויים לעתיד בטוח ומשגשג יצטמצמו מאוד".

"טראמפ מאוד לא חכם"

מנהיג הרפובליקנים בעבר, שהפסיד לנשיא המכהן ברק אובמה, התייחס להצהרות של טראמפ וכינה אותן דקיקות. "למרות שטראמפ הציע מעט מאוד תכניות כלכליות ספציפיות, מה שהוא אמר זה מספיק כדי לדעת שהוא יהיה רע מאוד עבור עובדים אמריקאים ומשפחות אמריקניות". טען. "אז בטח אתם אומרים לעצמכם: 'אבל הוא מצליח מאוד בעסקיו'. לא הוא לא, הוא עבר פשיטות רגל בעסקיו, הוא ירש את העסק שלו, הוא לא הקים אותו בעצמו".

מעורר חששות בקרב הממסד | טראמפ (רויטרס)

גם על מדיניות החוץ של איל ההון היה לרומני להגיד: "טראמפ אומר לנו שהוא מאוד מאוד חכם. אני חושש כי כאשר מדובר במדיניות חוץ, הוא מאוד מאוד לא חכם". לדברי רומני, הצהרותיו ביחס למאבק נגד ארגון המדינה האסלאמית הן "פזיזות באופן קיצוני". 

מי שכשל בבחירות האחרונות והוביל את המפלגה הרפובליקנית להפסד צורם מול ברק אובמה מבקש מציבור הבוחרים של מפלגתו שלא להעניק את קולו לטראמפ. לצד הביקורת הקשה, החמיא רומני לטד קרוז, מרקו רוביו וג'ון קייסיק שלדבריו הציעו תכניות כלכליות טובות יותר מטראמפ: "אחד האנשים האלה צריך להיות המועמד שלנו".