התגלו שרידים נוספים של המטוס המלזי?

שנתיים אחרי שנעלם באופן מסתורי, ייתכן שהגתלו שרידים נוספים של המטוס המלזי. חלקי זנב של מטוס מסוג בוינג 777 נשטפו לחופי מוזמביק, כאלפיים קילומטרים מהנקודה בה התגלו שרידים של המטוס לאחרונה, ונשלחו לבדיקות במלזיה

"סבירות גבוהה" שמדובר במטוס המלזי (רויטרס)

חלקיו של מטוס מסוג בואינג 777 נשטפו השבוע לחופיה של מוזמביק והעלו את החשד כי מדובר בשרידי המטוס המלזי שנעלם לפני כשנתיים. שר התחבורה המלזי אמר היום (רביעי) כי קיימת "סבירות גבוהה" כי אכן מדובר במטוס וכי החלו מאמצים לאיסוף השרידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנתיים נעלם באופן מסתורי מטוס חברת "מלזיה איירליינס" שעשה את דרכו מקואלה למפור לבייג'ינג וטרם נודע מה עלה בגורלו. השרידים שנמצאו, חלקים מזנבו של מטוס מאותו הסוג כמו המטוס המלזי שנעלם, נשלחו למלזיה לבדיקות נוספות.

הנקודה בה התגלו השרידים לחופי מוזמביק

גורם תעופה בכיר אמר כי לא ידוע על מטוס נוסף מסוג בואינג 777 שנעדר, מלבד המטוס המלזי שנעלם ב-8 במרס 2014 ועליו 239 נוסעים ואנשי צוות. בחודש יולי האחרון התגלו חלקים מהמטוס הנעדר סמוך לאי הצרפתי ראוניון שבאוקיינוס ההודי, אך במשך חודש סירבה ממשלת צרפת לאשר כי מדובר במטוס המלזי. מוזמביק, שם התגלו השרידים השבוע, נמצאת במרחק של כ-2,100 קילומטרים מהאי ראוניון.