ארה"ב: תמונות עירום הופצו - המורה פוטרה

מערכת החינוך בדרום קרוליינה סוערת אחרי שתלמיד גנב מהמורה שלו את הטלפון הנייד שלה, מצא בו תמונות חושפניות ומיהר לשתף אותן עם חבריו. למרבה ההפתעה, מערכת החינוך האמריקנית פיטרה דווקא את המורה כי השאירה את הטלפון הנייד - ללא השגחה

לי אן ארתור, מחפשת צדק (טוויטר)

תקרית מביכה בבית הספר - ודווקא המחנכת שילמה את המחיר: מורה מארצות הברית נאלצה להתפטר ממשרתה אחרי שאחד מתלמידיה גנב לה את הטלפון הנייד ושיתף תמונות עירום של המורה שנמצאו בו. מערכת החינוך האמריקנית החליטה לנקוט בצעדים דווקר נגד המורה, שמלמדת בבית הספר כבר 13 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, התלמיד העביר את התמונות לשאר חבריו לכיתה - ולאחר מכן לתלמידים בבית הספר כולו ואף לתושבים ברחבי מדינת דרום קרוליינה. בעקבות האירוע הנהלת בית הספר - ה-Union Country High School בדרום קרוליינה - אמרה למורה לי אן ארתור שההנהלה מתכוונת לסיים את החוזה שלה אם לא תבחר להתפטר בעצמה.

דיויד אובנק, המפקח החינוכי במדינת דרום קרוליינה, אמר שגם המורה אשמה באירוע מפני שהפקירה את הטלפון במקום לא בטוח וללא השגחה כשיצאה מהכיתה. לדברי המפקח , המורה "הייתה צריכה לדעת מה תלמידיה הקטינים עלולים לעשות".

מבוכה בבית הספר. אילוסטרציה (יוסי זמיר, פלאש 90)

הגב' ארתור, שמלמדת טכנולוגיה ואלקטרוניקה בבית הספר, אמרה שהיא לא אשמה באירוע: היא קראה לגרש את התלמיד שגנב את הטלפון ולא אותה, וציטטה את נהלי בית הספר בנוגע לגניבות שלדבריה מגבים את עמדתה. היא אף ציינה כי התלמיד היה חצוף מספיק כדי לומר לה אחרי שגנב את הטלפון שלה "יום הבושה שלך הגיע".

למרות זאת, במערכת החינוך אמרו שהם אפילו לא בטוחים שהתלמיד יעמוד לדין משמעתי בעקבות האירוע. "אני סולחת לו, אבל אני כן מתכוונת להגיש תלונה", אמרה המורה שפוטרה לניו יורק דיילי ניוז. טרם התברר מה תהיה עמדת רשויות המשפט בסוגיה, אבל בבית הספר התלמידים מתייצבים דווקא מאחורי גברת ארתור: הם העלו לרשת עצומה שעליה חתומים 900 תלמידים שקוראים להחזיר את המורה לטכנולוגיה ללימודים.