יום שלישי הגדול: המבחן המשמעותי בדרך לבית הלבן

מערכת הבחירות האמריקנית נחשבת לאחת המסובכות בעולם, בדגש על שלב הבחירות המקדימות. המועמדים הרפובליקנים והדמוקרטים ממשיכים לחזר אחר קולות הבוחרים במסגרת "יום שלישי הגדול", הנחשב לאחת מנקודות הציון החשובות בדרך לבית הלבן

מאות אלפי אזרחים אמריקנים מ-13 מדינות צפויים לקבוע את עתידו של המרוץ לנשיאות ארצות הברית ולקבוע מי המתמודד שימשיך בדרך המסועפת אל הבית הלבן. על פי כל ההערכות קלינטון וטראמפ יהיו המנצחים הגדולים של יום הפריימריז המרוכז, שאחריו יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשנות את מהלך העניינים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עד כה התקיימו בחירות מקדימות בארבע מדינות בלבד, מה שגרם להרבה רעש וצלצולים עם משמעות מועטה. לעומתן, הבחירות המקדימות שמתקיימות היום מהוות מבחן משמעותי ראשון מסוגו למתמודדים. על פי תוצאות ההצבעה זוכה כל מועמד בצירי מפלגה. בכדי לזכות בקרב הרפובליקנים, המועמד נדרש ל-1,237 צירים. לעומתם, המועמד הדמוקרטי זקוק ל-2,382.

דונלד טראמפ אמנם מוביל באופן ברור אך עד היום זכה רק ב-82 צירים. יריבו טד קרוז מחזיק ב-17 צירים, ואילו מרקו רוביו ב-16. בקרב הדמוקרטים, להילארי קלינטון יש 544 צירים לעומת 85 בלבד לברני סנדרס.

בשל כך עיקר תשומת הלב מופנית לרפובליקנים שניצבים בפני ההזדמנות האחרונה לעצור את טראמפ, כש-595 צירים רפובליקנים צפויים להיבחר במהלך היום הגורלי. על פי הסקרים האחרונים לטראמפ אפשרות לזכות ביותר מ-450 הצירים, ואם זה אכן יקרה הוא ישלים כמעט את חצי הדרך למינוי, או במילים אחרות - אי אפשר יהיה לעצור אותו.