סערה בברזיל: בכיר בפייסבוק נעצר

סגן נשיא פייסבוק באמריקה הלטינית נעצר בברזיל לאחר שהרשת החברתית סירבה לציית לצו משטרתי שנחתם על ידי שופט ולא סיפקה פרטים בנוגע לבעלי חשבונות של חשודים בסחר בסמים. בברזיל טוענים כי מדובר בחקירת אחת מרשתות הסמים הגדולות במדינה

פייסבוק מגינה על פרטי המשתמשים (רויטרס)

משטרת ברזיל עצרה את סגן נשיא פייסבוק באמריקה הלטינית לאחר שהרשת החברתית סירבה לספק פרטים לרשויות בחקירת אחת מרשתות הסמים הגדולות במדינה. על פי הדיווחים בברזיל, דייגו דזוראן נעצר בגין "אי שיתוף פעולה חוזר ונשנה עם צווי בית המשפט", שדרשו לחשוף פרטים של סוחרי הסמים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת המשטרה העלתה שסוחרי הסמים החליפו ביניהם מסרים בוואטסאפ, שנרכשה על ידי פייסבוק בפברואר 2014. בתקופה האחרונה קיבל מטה פייסבוק בברזיל בקשות חוזרות ונשנות מבית המשפט לאפשר למשטרה גישה לשרתי החברה, שבהם מאוחסנים פרטיהם של בכירים בקרטלי הסמים וההתכתבויות ביניהם.

"המידע היה נחוץ לאיתור ראיות שישמשו אותנו בחקירות פשע מאורגן", נמסר בהודעה מטעם משטרת ברזיל. במשטרה ביקשו להכניס חוקרים מיחידת המחשוב שלהם, מלווים במצלמות, ל"קודש הקודשים" של החברה.

כבר לפני כארבעה חודשים הורה שופט לפייסבוק למסור מידע על שני חשבונות וואטסאפ ששימשו ככל הנראה לתיאום סחר בסמים. בעקבות הסירוב גזר השופט על החברה קנסות יומיים שהלכו ותפחו.

בפייסבוק גינו את מעצר הבכיר וטענו כי מדובר ב"צעד קיצוני ולא מידתי". לדבריהם, "פייסבוק תמיד שימשה ותמיד תשמש כתובת לכל שאלה של הרשויות בברזיל".