אחרי אובמה: ה"רולינג סטונס" יופיעו בקובה

אחרי שבעבר נאסר על השמעת שיריה ברפובליקה, הודיעה היום להקת הרוק האגדית כי תקיים הופעה בחינם במדינה, שתיערך רק שלושה ימים אחרי שנשיא ארצות הברית אובמה יבקר בה

(רויטרס)

להקת "הרולינג סטונס" הודיעה היום (שלישי) כי תקיים הופעה חינמית בבירת קובה, הוואנה, ב-25 במרס - -כחלק מסיבוב ההופעות שלה באמריקה הלטינית שאמור היה להסתיים ב-17 בחודש בהופעה במקסיקו. המופע הזה צפוי להיות הגדול ביותר שייערך במדינה מאז המהפכה הקומוניסטית ב-1959.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הופענו בהרבה מקומות מיוחדים לאורך הקריירה הארוכה שלנו, אבל ההופעה הזו הולכת להיות ציון דרך משמעותי", נמסר מהלהקה, "אנחנו מקווים שגם חברינו בקובה ירגישו כך גם". בעבר אסר השלטון הקובני על השמעת שירי הלהקה במדינה בשל "סטייה אידיאולוגית".

שמועות לגבי הופעה במדינה החלו לאחר ביקורו של סולן הלהקה, מיק ג'אגר, בקובה באוקטובר האחרון. על פי דיווחים, כבר אז החל ג'אגר בחיפושים אחר מקום לקיים בו את ההופעה, וקיבל סיור של המועדונים המובילים במדינה.

ההופעה תתקיים רק שלושה ימים אחרי ביקורו של הנשיא אובמה במדינה הקומוניסטית, ביקור ראשון של נשיא אמריקני מכהן ב-90 השנים האחרונות. גם האישה הראשונה, מישל אובמה, תצטרך לביקור, שנקבע לאחר ההודעה על חידוש היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

"הרולינג סטונס" נחשבת לאחת מלהקות הרוק הגדולות בכל הזמנים, ופועלת כבר יותר מ-50 שנים. ללהקה 29 אלבומי אולפן ועוד 18 אלבומים מהופעות חיות. ביוני 2014 הופיעו בישראל, בהופעה אליה הגיעו כ-50 אלף מעריצים.