אוטובוס התנגש ברכב ללא נהג של גוגל

אחד מכלי הרכב הבלתי מאוישים של ענקית הטכנולוגיה ביקש לפנות ימינה באחד מרחובות מאונטיין וויו בקליפורניה. כשזיהה שהנתיב חסום וביקש לחזור לנתיב, התנגש בו אוטובוס עירוני. בגוגל אומרים: "נדאג שהמכונית תבין שכלי רכב גדולים נוטים פחות להיכנע לנו מאשר סוגים אחרים של כלי רכב"

גם רובוטים טועים (יחצ)

ממש כמו נהג אנושי: אחד מכלי הרכב הבלתי מאוישים של חברת גוגל התנגש באוטובוס עירוני בקליפורניה. בחברה לא מיהרו לקחת את כל האחריות עליהם ואמרו: "חשבנו שנהג האוטובוס יאפשר לרכב לעבור נתיב". איש לא נפגע בתאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה המדובר אירע ב-14 בפברואר, כשהרכב ההיברידי של החברה, מסוג לקסוס 450 עם טכנולוגיית נהיגה עצמית של גוגל, התנגש באוטובוס עירוני במאונטיין ויו שבקליפורניה, עיר הולדתה של החברה. אין זאת הפעם הראשונה בה רכב ללא נהג של החברה היה מעורב בתאונה בין כלי רכב. על פי גוגל, בעבר היו 17 מקרים של תאונות דרכים קלות. יחד עם זאת, מציינים בחברה, באף אחד מהמקרים לא היתה התאונה באשמת המכונית העצמאית.

לטענת ענקית הטכנולוגיה, המכונית הייתה בנתיב הימני של רחוב עירוני, ועמדה לפנות ימינה. אבל אחרי שהתחילה בתנועה הבחינה כי הנתיב חסום. כאשר ניסתה לחזור התנגש האוטובוס, שהגיח מאחור, בחלקה השמאלי של המכונית החכמה.

"נתמודד בצורה אלגנטית יותר"

"זה סוג של אי הבנה שמתרחשת בין נהגים אנושיים", נמסר בהודעה שפרסמה החברה. "זה חלק נורמלי בנהיגה - כולנו מנסים לחזות את כל התנועות של אחרים. במקרה זה אנו לוקחים אחריות מסוימת לתאונה כי אם המכונית שלנו לא היתה זזה, לא היתה מתרחשת התנגשות".

לדברי גוגל המכונית החכמה צברה יותר ממיליון קילומטרים של נהיגה אוטונומית, ובחברה אומרים כי הם עושים מאמץ גדול להימנע מתאונות דומות בעתיד. "מעתה ואילך, נדאג שהמכונית שלנו תבין יותר לעומק כי אוטובוסים וכלי רכב גדולים אחרים נוטים פחות להיכנע לנו מאשר סוגים אחרים של כלי רכב", מסרו עוד. "אנו מקווים להתמודד עם מצבים כמו זה בצורה אלגנטית יותר בעתיד".