צפו: סטודנט אמריקני מתחנן על חייו בצפון קוריאה

הצעיר שמוחזק על ידי המשטר בפיונגיאנג לאחר שגנב שלט חוצות בעל מסר פוליטי נראה בסרטון שפורסם הבוקר מבקש מחילה כשהוא פורץ בדמעות. "עשיתי את הטעות החמורה בחיי", הוא אומר ובכך כביכול מודה שפעל למען הכנסייה, ה-CIA והאוניברסיטה האמריקנית

ממשלת צפון קוריאה מתירה היום (שני) לעולם לראות לראשונה את אוטו פרדריק וורמבייר, סטודנט אמריקני מאוניברסיטת וירג'יניה, חודשים אחרי שנעצר על ידי הרשויות במדינה המבודדת. וורמבייר מואשם בניסיון לגנוב שלט עם מסר פוליטי שנתלה במלון בו התאחסן. "זו הטעות החמורה ביותר בחיי", הוא אומר בסרטון על המעשה בדיון בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווחים מצפון קוריאה, הסטודנט בן ה-21 ביקש לכנס מסיבת עיתונאים ביוזמתו כדי להביע חרטה על מעשיו. מהסרטון שפורסם נראה כי וורמבייר קיבל הבוקר נוסח כתוב של ההודעה, או שכתב אותה בעצמו לפני הפניה הנרגשת לממשל הצפון קוריאני. "אני מתחנן בפניכם, פעלו עדי לשחרר אותי", הוא אומר ומתנצל בפני הממשל והעם הצפון קוריאני.

בקוריאה טוענים כי וורמבייר ביצע את המעשה הנפשע בהוראת הכנסייה האמריקנית, האוניברסיטה וה-CIA. גורמים בוושינגטון אמרו ל-CNN כי הם מודעים לכליאתו של האזרח האמריקני במדינה המבודדת, אך אינם מעוניינים להתייחס לנסיבות מעצרו. 

"מתנצל בפני הקוריאנים"

"ביצעתי פשע בכך שהורדתי שלט עם מסר פוליטי במלון ינגקדו", אומר וורמבייר. "אני מתנצל בפני כל אחד ממיליוני הקוריאנים, זו הזדמנות לראות כיצד תמרנו אותי לפעול". הסטודנט, שנראה שבור, אומר שהוא לא היה צריך לשמוע להנחיות ממשלתו לפעול נגד מדינה זרה.

 וורמבייר, סטודנט בשנה השלישית בלימודי מנהל עסקים, נתפס בתחילת בינואר, לפני שעזב את המדינה. כעת ממתינה משפחתו למידע מהנציגות השוודית במדינה, שמתאמת את הפעולות בעניינו מול המשטר בפיונג יאנג.