"דאע"ש היו פה". השחתה בבית עלמין

קבוצה מישראל ומארה"ב שערכה סיור קברי צדיקים בפולין הבחינה בכתובות אנטישמיות מרוססות על קברים בעיר סוכצ'ב בפולין. על קירות מבנה בבית העלמין רוססו כתובות "השואה לא הייתה", "דאע"ש היו פה" ו-לעזאזל היהודים"

"דאע"ש היו פה". הכתובת בבית הקברות

קבוצת יהודים מישראל וארצות הברית הנמצאת במסע קברי צדיקים באירופה נחרדו לגלות כתובות רסס בגנות ישראל והעם היהודי בבית קברות בעיר סוכצ'ב בפולין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשחברי הקבוצה הגיעו לעיר הם הופתעו לגלות בבית הקברות היהודי כתובת שרוססו על קירות האוהלים של הרב אברהם בורנשטיין, מייסד חסידות סוכצ'ב.

"נחרדנו לגלות את כתובות הרסס בבית הקברות כאשר נכתב באנגלית 'השואה לא הייתה', 'דאע"ש היו פה', 'האיסלאם ישלטו בעולם', וכתובות נוספות וציורים כנגד יהודים", סיפר שמואל א', אחד מחברי הקבוצה, לרשת "קבוצת העיתונאים רוטרניק": "לצערינו לא היה לנו אפשרות למחוק מאחר ואפשר רק באמצעות צבע ולא היה ברשותינו".

"רק לפני מספר ימים ביקרנו במחנה ההשמדה מיידנק שהיה ממקום מספר קילומטרים מהעיר לובלין בפולין וראינו את המחנה וניסנו לחוש את הזוועה שהייתה שם בשואה", הוסיף. "כעת כשראינו את כתובות הרסס, הדבר רק חיזק את העניין שהאנטישמיות נגד יהודים קיימת".