האוסקר ה-88: הלילה של דיקפריו?

לילה מותח במיוחד צפוי לשחקן לאונרדו דיקפריו כשהסרט בכיבובו "האיש שנולד מחדש", יכול לזכות אותו בפסלון האוסקר בפעם הראשונה, אחרי שנים של המתנה. הטקס הנוצץ של הוליווד ייפתח בלוס אנג'לס, על רקע מחאת השחקנים השחורים בהוליווד שהודיעו כי יחרימו את הטקס בשל היעדר מועמדים שחורים

יזכה סוף סוף בפרס המיוחל? (רויטרס)

מעריצי קולנוע בכל העולם מחכים לטקס האוסקר שייפתח הלילה (ראשון) בלוס אנג'לס. הלילה הנוצץ של הוליווד יתרכז השנה בתחרות בין שלושה סרטים בולטים: "האיש שנולד מחדש", "מכונת הכסף" ו"ספוטלייט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר שבועות מדברים בהוליווד על הסרט "האיש שנולד מחדש" בכיכובו של לאונרדו דיקפריו ובהשערות האם סוף סוף יזכה השחקן המוערך בפסלון המוזהב. למרות שזכה לכיסוי רב בתקשורת, צפוי לסרט של הבמאי אלחנדרו איניאריטו קרב ענקים מול "מכונת הכסף" עם בראד פיט.

השחקן השחור היחיד שבטוח יגיע (רויטרס)

סערה נוספת שעומדת במרכז הטקס השנה, היא החרם של השחקנים השחורים של הוליווד. בשל היעדרותם של מועמדים שחורים מטקס האוסקר השנה, הודיעו השחקנים השחורים של הוליווד כי הם מחרימים את טקס האוסקר. השחקן השחור היחיד שבטוח יגיע הוא כריס רוק, שינחה את הטקס.

לישראל אמנם אין השנה נציגות בטקס, אך נושא השואה מיוצג בקטגוריית הסרט הזר. הסרט ההונגרי "הבן של שאול", מציג את קורותיו של שאול אוסלנדר, יהודי הונגרי במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו באוקטובר 1944.

"הבן של שאול" (מתוך הטריילר)


בקטגוריית הסרט הטוב ביותר מועמדים:
- גשר המרגלים
- ברוקלין
- להציל את מארק ווטני
- ספוטלייט
- חדר
- מכונת הכסף
- מקס הזועם
- האיש שנולד מחדש

בקטגוריית השחקן הטוב ביותר מועמדים:
- בריאן קרנסטון (טרומבו)
- מאט דיימון (להציל את מארק ווטני)
- לאונרדו דיקפריו (האיש שנולד מחדש)
- מייקל פסבנדר (סטיב ג'ובס)
- אדי ריידמן (הנערה הדנית)

בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר מעמדות:
- קייט בלנשט (קרול)
- ברי לארסון (חדר)
- ג'ניפר לורנס (ג'וי)
- שארלוט רמפלינג (45 שנה)
- סרשה רונן (ברוקלין)