מה סגן הנשיא יעשה בטקס האוסקר?

סגן נשיא ארה"ב יגיע הערב לטקס הענקת פרסי האקדמיה כדי להציג את הזמרת ליידי גאגא, המועמדת על שיר שחיברה לסרט דוקומנטרי בנושא הטרדות מיניות. טקס שכבר נערך לפנות בוקר הוא "פטל הזהב" שחלק כבוד מפוקפק לסרטים הגרועים של השנה. ה"זוכה הגדול" הוא "50 גוונים של אפור" וסילבסטר סטאלון זכה בפרס מפעל חיים

קופץ להוליווד. ביידן (רויטרס)

השטיח האדום כבר נפרש בלוס אנג'לס, ועומדים לצעוד עליו לא רק כוכבי הקולנוע הנוצצים עם מיטב החליפות והשמלות, אלא גם סגנו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, ג'ו ביידן. שלוש שנים לאחר שמישל אובמה הכריזה על הסרט הטוב ביותר בטקס באמצעות שידור לוויין, יעלה על בימת האוסקר ביידן כדי להציג את הזמרת ליידי גאגא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גאגא תבצע על הבמה את השיר "עד שזה יקרה לך", שיר מקורי שלה שהיה חלק מהפסקול של הסרט הדוקומנטרי Hunting Ground העוסק בהטרדה מינית. שירה של ליידי גאגא הוא אחד מחמשת המועמדים בטקס לפרס השיר המקורי הטוב ביותר של השנה.

ארכיון (רויטרס)

סגן הנשיא ביידן הסביר כי מבחינתו הוא הולך לטקס פרסי האקדמיה האמריקנית לקולנוע מסיבה אחת מרכזית: להגביר את המודעות לסוגיה שאליה הוא מחויב, והיא לבלום את התקיפות המיניות בקמפוסים - כך הודיע דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט.

"ביידן הוביל יוזמות רבות להפסקת האלימות נגד הנשים", הדגיש ארנסט. "זו הזדמנות לקדם את הנושא מעל הפודיום שאליו יביטו מליונים בארה"ב וברחבי העולם". ההופעה של ביידן בתיאטרון דולבי (לשעבר קודאק) תהיה קצרה ועל פי התקשורת האמריקנית הוא לא צפוי להתייחס למחאת היוצרים השחורים נגד האקדמיה האמריקנית לקולנוע.

ממתין לאוסקר. סטאלון (משמאל) (רויטרס)

טקס האוסקר עוד לפנינו, אך טקס אחר כבר נערך לפנות בוקר בלוס אנג'לס: "פטל הזהב", הפרס המוענק מדי שנה לסרטים הגרועים ביותר. את מרבית הפרסים גרפו השנה שני סרטים: "50 גוונים של אפור" ו"ארבעת המופלאים", אך הפתעת הטקס הייתה זכייתו של אדי רדמיין בפרס שחקן המשנה הגרוע ביותר על תפקידו בסרט הפנטזיה "עלייתה של ג'ופיטר", זאת רק שנה לאחר שגרף את פרס האוסקר על תפקידו כסטיבן הוקינג ב"התיאוריה של הכל".

כבוד מיוחד הוענק בטקס לסילבסטר סטאלון, שלאורך השנים גרף לא פחות מארבעה פסלוני "ראזי" - שיא של כל הזמנים בטקס. על פי ההימורים לקראת האוסקר, נראה שסטאלון יוכל לשכוח תוך יממה מהכבוד המפוקפק של "פטל הזהב" ולהתנחם בפרס האוסקר לשחקן משנה שצפוי להגיע הלילה לידיו על תפקידו בסרט ההמשך לסדרת רוקי, "קריד".