נשיא פיפ"א החדש: ג׳יאני אינפנטינו

כצפוי, ההכרעה בין אינפנטינו ליריבו השייח' סלמן מבחריין, הוכרעו רק בסיבוב השני. עתה ינסה הנשיא החדש לשקם את הארגון שנמצא במשבר החמור ביותר בתולדותיו

המנצח: ג'יאני אינפנטינו (רויטרס)

יש נשיא חדש לפיפ"א: ג'יאני אינפנטינו גבר בסיבוב השני של הבחירות שנערכו הערב (שישי) בציריך, על השייח' סלמן מבחריין ובכך נבחר לשמש כנשיא הבא של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אינפנטינו היה במשך שנים יד ימינו של נשיא אופ"א, התאחדות הכדורגל האירופית, מישל פלאטיני, שהורחק מתפקידו בגלל שחיתות. כעת ינסה הנשיא החדש לשקם את הארגון שנמצא במשבר החמור בתולדותיו לאחר פרשיות השחיתות הרבות שנחשפו והדחת הנשיא הקודם ספ בלאטר.

הבחירות הוכרעו רק בסיבוב השני, לאחר שהסיבוב הראשון הסתיים ללא רוב של שני שלישים מהקולות. ג'יאני אינפנטינו גרף 88 קולות, והשייח' סלמן מבחריין גרף 85 קולות. כצפוי, נאלצו הנציגים הבוחרים להתכנס לסיבוב שני שיכריע בין השניים.

גם הנציג הישראלי בפיפ"א, יו"ר ההתאחדות עופר עיני, הצביע לאינפנטינו שלבסוף ניצח במירוץ לנשיאות הארגון. "אני רוצה ראשית לברך את נשיא פיפ"א החדש, ג'יאני אינפנטינו, על הבחירה ועל ניצחון לאחר מאבק קשה והוגן", אמר עיני בתום הבחירות. "חשוב שפיפ"א תצא לדרך חדשה, תתקן את הדרוש תיקון ותחזיר את האמון שנפגע בתקופה האחרונה. יחד, בעבודה נכונה והשקעה, זה אפשרי".

"הבחירה שלי הייתה כמובן באינפנטינו, כחלק מאופ"א, שתמיד ידעו לעמוד לצד הכדורגל הישראלי וההתאחדות", הדגיש עיני. "כל המועמדים האחרים היו הוגנים ודיברו על החזון שלהם לטובת הכדורגל העולמי ולא עסקו בסוגייה הישראלית. ועדיין, כהתאחדות ששייכת לאופ"א, נעים להיות בצד המנצח ולהיווכח שגם קונפדרציות אחרות ראו את נציג אופ"א כמי שצריך ויכול להצעיד את הכדורגל העולמי".