בחזית העממית מאימים לנקום: "ישראל אחראית לרצח, היא תשלם"

בארגון הפלסטיני אליו השתייך המחבל הפלסטיני נאיף חסן עומר זאייד, שגופתו נמצאה היום מוטלת בחצר השגרירות הפלסטינית בבולגריה, מאיימים לנקום את מותו ומפנים אצבע מאשימה לישראל: "הפשע הזה לא יעבור ללא תגובה". זאייד נחשב למבוקש על ידי ישראל לאחר שרצח את תלמיד הישיבה אליהו עמדי ב-1986, והצליח להימלט ממאסר

חוסל? עומר זאייד

שעות לאחר שהמחבל הפלסטיני נמצא מת בחצר השגרירות הפלסטינית בבולגריה, בחזית העממית מפנים אצבע מאשימה לעבר ישראל: הבוקר (שישי) נמצא נאיף חסן עומר זאייד, שרצח את תלמיד הישיבה אליהו עמדי ב-1986 בירושלים ונמלט ממאסר, כשהוא מוטל ללא רוח חיים - ובארגון אליו השתייך, מאיימים בנקמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת "אל מיאדין" הלבנונית, הזהיר בכיר החזית העמית ג'מיל מזהר כי ארגונו ינקום בישראל, שלטענתו, עומדת מאחורי חיסולו. "ישראל עומדת מאחורי הפשע שבוצע הבוקר בבולגריה - והמעשה הזה לא יעבור ללא תגובה", איים והוסיף כי "גם השלטונות בבולגריה אחראיים כיוון שאפשרו לרצח הזה להתרחש".

הבוקר דיווחו כלי התקשורת בבולגריה מדווחים כי נאיף חסן עומר זאייד, המחבל הפלסטיני שהורשע ברצח תלמיד הישיבה אליהו עמדי לפני 30 שנה בירושלים ונמלט, נמצא מת בשטח השגרירות הפלסטינית בבירה סופיה.

על פי הדיווח, שירותי החירום בבולגריה קיבלו קריאה מהשגרירות להגיע ולטפל בזאייד שנמצא בחצר של בניין השגרירות, אלא שכעבור זמן קצר נאלצו הצוותים הרפואיים לקבוע את מותו של הפלסטיני, שהתגורר במדינה האירופית ב-20 השנים האחרונות. צוותי החקירה שהגיעו למקום חושדים שזאייד נרצח לאחר שככל הנראה "הופל אל מותו" ונמצא שרוע על הקרקע בחצר בניין השגרירות הפלסטינית.
 
זאייד נשפט למאסר עולם בישראל לאחר שנחשד ברצח של עמדי בעיר העתיקה בירושלים בנובמבר 1986. הוא הצליח להימלט מריצוי העונש הכבד שנגזר עליו - ולאחר שלפני כחודשיים דרשה ישראל את הסגרתו, הוא נמצא הבוקר מת באופן מסתורי בשטח השגרירות הפלסטינית בסופיה.

המחבל שחוסל השתייך לחזית העממית

הפיגוע בו נרצח עמדי אירע ברובע המוסלמי ב-15 בנובמבר 1986. עמדי, בן 21 במותו, היה תלמיד ישיבת "שובו בנים". שלושת הדוקרים, בהם עומר זאייד, נעצרו סמוך לאירוע ונידונו למאסר עולם.

מהמשטרה נמסר אז כי מדובר בשלושה תושבי ג'נין בני ‎20-22, שטענו שהשתייכו ל"חזית העממית לשחרור פלסטין". הרוצחים הוסיפו בחקירתם שביצעו את הרצח על דעת עצמם, לפני שקיבלו הוראה ממפקדיהם.