חשד: מחבל פלסטיני שהיה מבוקש על ידי ישראל חוסל בבולגריה

לפני כחודשיים, ביקשה ישראל מבולגריה להסגיר לידיה את המחבל הפלסטיני נאיף חסן עומר זאייד, שרצח לפני 30 שנה את תלמיד הישיבה אליהו עמדי בעיר העתיקה בירושלים - והצליח לחמוק מעונש. היום נמצאה גופתו מוטלת בחצר השגרירות הפלסטינית בסופיה

חוסל? עומר זאייד

בקשת ההסגרה הסתיימה בחיסול מסתורי? כלי התקשורת בבולגריה מדווחים היום (שישי) כי נאיף חסן עומר זאייד, המחבל הפלסטיני שהורשע ברצח תלמיד הישיבה אליהו עמדי לפני 30 שנה בירושלים ונמלט, נמצא מת בשטח השגרירות הפלסטינית בבירה סופיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שירותי החירום בבולגריה קיבלו קריאה מהשגרירות להגיע ולטפל בזאייד שנמצא בחצר של בניין השגרירות, אלא שכעבור זמן קצר נאלצו הצוותים הרפואיים לקבוע את מותו של הפלסטיני, שהתגורר במדינה האירופית ב-20 השנים האחרונות. צוותי החקירה שהגיעו למקום חושדים שזאייד נרצח לאחר שככל הנראה "הופל אל מותו" ונמצא שרוע על הקרקע בחצר בניין השגרירות הפלסטינית.
 
זאייד נשפט למאסר עולם בישראל לאחר שנחשד ברצח של עמדי בעיר העתיקה בירושלים בנובמבר 1986. הוא הצליח להימלט מריצוי העונש הכבד שנגזר עליו - ולאחר שלפני כחודשיים דרשה ישראל את הסגרתו, הוא נמצא הבוקר מת באופן מסתורי בשטח השגרירות הפלסטינית בסופיה.

המחבל שחוסל השתייך לחזית העממית

הפיגוע בו נרצח עמדי אירע ברובע המוסלמי ב-15 בנובמבר 1986. עמדי, בן 21 במותו, היה תלמיד ישיבת "שובו בנים". שלושת הדוקרים, בהם עומר זאייד, נעצרו סמוך לאירוע ונידונו למאסר עולם.

מהמשטרה נמסר אז כי מדובר בשלושה תושבי ג'נין בני ‎20-22, שטענו שהשתייכו ל"חזית העממית לשחרור פלסטין". הרוצחים הוסיפו בחקירתם שביצעו את הרצח על דעת עצמם, לפני שקיבלו הוראה ממפקדיהם.