הסכסוך מגיע לעימות הרפובליקני: "הפלסטינים הם לא עסקת נדל"ן"

בעימות אחרון לפני "סופר טיוזדיי" בו ייערכו בחירות מקדימות ב-12 מדינות במקביל, התנצחו המועמדים הרפובליקנים דונלד טראמפ ומרקו רוביו - ועקצו זה את זה כשנשאלו על הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "מרקו, ראיתי אותך מתקפל בניהול משא ומתן. לי יש ניסיון בזה", עקץ טראמפ. צפו

רגע לפני המבחן הגדול של המתמודדים לנשיאות ביום שלישי הגדול, התייצבו המועמדים הרפובליקנים לעימות שבו ישראל עמדה במרכז הדיון: המועמדים נשאלו כיצד ינהגו על מנת לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ועל רקע זה התנצחו ביניהם המועמד המוביל דונלד טראמפ ומי שעד לא מזמן נחשב לתקווה של הרפובליקנים, מרקו רוביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ אמר כי מדיניותו של אובמה כלפי ישראל הסבה נזק ליחסים בין המדינות, וכי בכוונתו להביא לשלום בין ישראל והפלסטינים אף על פי שבעיניו זהו "המשא ומתן הקשה ביותר בעולם".

טראמפ אמר כי למרות שהוא פרו-ישראלי, הוא ישמור על ניטרליות על מנת להביא לשלום - ואז תקף אותו רוביו: "העמדה שהצגת היא עמדה אנטי-ישראלית. אתה לא יכול להיות מתווך הוגן בעימות בין שני צדדים, כאשר אחד הצדדים נוהג פעם אחר פעם בחוסר יושר. הרשות הפלסטינית התחמקה ממספר רב של מאמצים לכונן שלום".

"ראיתי את רוביו מתקפל, זה היה עצוב"

"אני יודע לנהל משא ומתן", השיב לו טראמפ, "היו לי הצלחות רבות במהלך השנים במשאים ומתנים, חשוב מאוד שנעשה זאת. עם כל הכבוד, מרקו הוא לא אדם שיודע לנהל משא ומתן. ראיתי אותו מתקפל, ואני אומר לכם, זה היה אחד הדברים העצובים שראיתי"

בשלב הזה קטע אותו רוביו ואמר: "הוא חושב שהפלסטינים הם עסקת נדל"ן. דונלד, הם לא עסקה" . טראמפ השיב: "עסקה היא עסקה", ורוביו ענה: "עסקה היא לא עסקה כשאתה מתמודד עם טרוריסטים. האם ניהלת משא ומתן מול טרוריסטים?" .