דיבייט רפובליקני נוסף: כולם נגד טראמפ?

לאחר ניצחונו בנבאדה, דונלד טראמפ הגיע להופעה הטלוויזיונית המשותפת האחרונה של מועמדי מפלגתו לפני ההצבעה ביום שלישי הקרוב שתיערך ב-13 מדינות. אם ישמור על יתרונו בסקרים על פני יריביו העיקריים, מרקו רוביו וטד קרוז, הפיכתו למועמד הרפובליקני לנשיאות תהיה קרובה מתמיד

עימות רפובליקני: כולם נגד טראמפ? (רויטרס)

עימות נוסף בין המתמודדים בפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית החל לפנות בוקר (שישי) ביוסטון שבטקסס, בפעם האחרונה לפני "סופר טיוזדיי" בשבוע הבא. סקרים עדכניים צופים למועמד המוביל דונלד טראמפ, יתרון גדול במרבית המדינות בהן תיערך ההצבעה ב-1 במרץ. מרקו רוביו וטד קרוז, שהפסידו לו בשלוש ההתמודדויות עד כה - בניו המפשייר, בדרום קרוליינה ובנבאדה, הרגישו את הלחץ המופעל עליהם לקראת יום הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני תחילת העימות חימם טראמפ את המתמודדים עם התבטאות פרובוקטבית בתחום יחסי החוץ. "אני מוכן לצאת למלחמה במקסיקו, היא פוגעת בעסקים שלנו", הקניט המיליארדר את השכנה מדרום. רוביו מצדו בחר לתקוף את אובמה על כך שהוא "פוגע בחוקה באופן שיטתי", לדבריו.

הדילמה שעמדה בפניהם של קרוז ורוביו הייתה האם דווקא לתקוף אחד את השני - ולא את טראמפ - בניסיון להדיח את האחר מן המרוץ ולהתמודד לבד מול איש העסקים. רוביו מגיע ל"סופר טיוזדיי" במצב טוב יותר מקרוז. הסנטור מפלורידה, יקיר הממסד הרפובליקני, זכה לתמיכתם הרשמית של הסנטור מיוטה אורין הטץ', מושל ארקנסו אסא האצ'ינסון והמועמד לשעבר לנשיאות בוב דול. קרוז, מצדו, נאלץ לפטר את הדובר בקמפיין שלו לאור התוצאות המאכזבות עד כה.