התובע בארגנטינה: ניסמן נרצח

העיתון הארגנטינאי "לה נסיון" מדווח כי התובע הכללי של ארגנטינה טוען כי אלברטו ניסמן נרצח ולא התאבד, זאת כשנה לאחר שניסמן נמצא ירוי וללא רוח חיים בביתו. אז טענו הרשויות במדינה כי לא נמצאה כל ראייה למעורבות של גורם חיצוני במותו של ניסמן

נרצח - ולא התאבד. ניסמן (רויטרס)

התובע הכללי של ארגנטינה טוען כי מותו של התובע הארגנטינאי המנוח אלברטו ניסמן נגרם כתוצאה מרצח, וכי מערכת המשפט צריכה להתייחס אליו ככזה - כך דווח בעיתון המקומי "לה נסיון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טענה זו של ריקרדו סאנז מנוגדת לחלוטין מהדברים שהשמיעו הרשויות במדינה לפני כשנה, אז - לפי גורמים רשמיים בארגנטינה - לא נמצאה כל ראייה למעורבות של גורם חיצוני במותו של ניסמן, מי שחקר את הפיגוע במרכז הקהילה היהודית בבואנוס איירס ב-1994 ונמצא בראשית 2015 בביתו כשהוא ירוי וללא רוח חיים.

"אנחנו עדיין מחכים לתוצאות הבדיקות הסופיות בכדי לשלול כל השערה נוספת", אמרה אז תובעת המשרד לחקירת המקרה, ויויאנה פיין. למרות הודעת הרשויות, אלפים הפגינו ברחובות ארגנטינה נגד הנשיאה דאז כריסטינה קירשנר, ומחו על מותו של ניסמן.

ניסתה לטייח את חקירת הפיגוע? קירשנר (רויטרס)

כשבוע לפני שנמצא מת, האשים ניסמן את הנשיאה בניסיון לטייח את חקירת הפיגוע שבו נהרגו 85 בני אדם. עוד טען ניסמן כי אירן הזמינה את הפיגוע ומימנה אותו. בטהרן הכחישו בתוקף את האשמותיו.

ביום שבו אמור היה להופיע מול ועדה של חברי פרלמנט כדי להסביר את ממצאי החקירה שניהל ולהשמיע את ההאשמות כלפי הנשיאה דאז קירשנר, הוא נמצא מת בדירתו שבקומה ה-13 במגדלי "לה-פארק".