"אל תסעו לישראל לתמוך באפרטהייד"

מודעה שהתפרסמה בעיתון "לוס אנג'לס טיימס" על פני עמוד שלם קוראת למועמדים לאוסקר לסרב לקבל את אחת המתנות הניתנות להם - חופשה בישראל. מאחורי הקריאה הזו עומדים שני ארגונים פרו-פלסטיניים שביקשו "לא להסיח את הדעת מהכיבוש"

"לא לתמוך באפרטהייד" (רויטרס)

ימים ספורים לפני הענקת פרסי האוסקר של האקדמיה האמריקנית לקולנוע קוראים ארגונים פרו-פלסטינים לזוכים העתידיים לוותר על אחת מהמתנות שהם אמורים לקבל אם אכן יזכו בפסלון - חופשה בישראל. במודעה בעיתון "לוס אנג'לס טיימס", שפרוסה על פני עמוד שלם, נכתב: "וותרו על הטיול - אל תתמכו באפרטהייד הישראלי". כבר בתחילת החודש הביעו מספר ארגונים אנטי-ישראליים את התנגדותם לקבלת המתנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הקמפיין הזה מובילים שני ארגונים אמריקניים פרו פלסטיניים הפועלים לסיום הכיבוש הישראלי בשטחים. במודעה נכתב עוד כי הטיול, שממומן בחלקו על ידי הממשלה בישראל, נועד "להסיח את דעת הקהל מכמעט 50 שנות כיבוש בלתי חוקי של קרקע פלסטינית".

הטיול, בשווי 55 אלף דולרים, הוא אחד הפריטים היותר יקרים בסל המתנות שיקבלו לא רק הזוכים, אלא גם כל המועמדים בקטגוריות המובילות, ביניהם לאונרדו דיקפריו, סילבסטר סטאלון, קייט בלנשט, ג'ניפר לורנס, מאט דיימון וקייט וינסלט.

"הם מנסים למכור לאנשים אגדה", אמר אחד ממובילי הקמפיין. "אנחנו מצפים מהאקדמיה לקחת אחריות חברתית ולא להתעלם מהבעיה הפלסטינית". בשלב זה איש מבין המועמדים לא אמר כי יסרב לקבלת הפרס.