הותקף ע"י דאע"ש? המשטרה: "בדיה"

מורה יהודי ממרסיי נעצר על ידי המשטרה לאחר שעל פי החשד הוא בדה מליבו כי הותקף בידי פעיל דאע"ש בחודש נובמבר. הוא טען אז כי שלושה אלמונים תקפו אותו בסכין, ואחד מהם לבש חולצה עם סמל המדינה האסלאמית

סעדון ותלמידיו (רויטרס)

מורה יהודי מהעיר מרסיי שבצרפת נעצר אתמול (רביעי) לאחר שלטענת המשטרה בדה מליבו כי הותקף על ידי פעילי דאע"ש בחודש נובמבר האחרון. הוא טען אז כי שלושה אלמונים תקפו אותו בסכין וקראו לעברו קריאות אנטישמיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה, שדווח בהרחבה בתקשורת בישראל ובצרפת, העלה לכותרות את מצבה של הקהילה היהודית וחששה מפני תקיפות אנטישמיות, חשש שהוביל את ראשי הקהילה להציע ליהודי צרפת לפסיק ולהסתובב עם סממנים יהודיים ברחוב.

על פי הדיווח שמפרסם אתר "ישיבה וורלד", יום לאחר האירוע הזמין המורה את העיתונות לביתו שבמרסיי וסיפר על פרטי המקרה. לדבריו הוכה על ידי שלושה גברים שהציגו עצמם כפעילי ארגון הטרור.

"עזבתי את הבית שלי בסביבות 7:00 בבוקר", סיפר האיש בריאיון שהעניק לאתר ישראלי. "שני אנשים עצרו אותי ושאלו איך להגיע לרחוב מסוים. הם שאלו אותי אם אני יהודי או מוסלמי. אמרתי להם שאני יהודי, ופתאום הם הרביצו לי וצעקו לעברי הערות אנטשמיות". לטענתו, אחד מהתוקפים לבש חולצה של ארגון דאע"ש, אולם לדבריו, הוא הצליח להינצל לאחר שמכוניות שעברו באזור הבריחו אותם.