דאע"ש מכריזה מלחמה על צוקרברג

ארגון הטרור דאע"ש מפרסם היום סרטון ובו הוא מאיים על מייסדי פייסבוק וטוויטר כי ימחק את האתרים בתגובה על מדיניות החברות, שבולמות דפים המזוהים עם האסלאם הקיצוני ומקדמים טרור. "זה כל מה שאתם יכולים לעשות? אתם לא בליגה שלנו", נכתב בסרטון, בו מוצגים מייסדי האתרים כשכדורים חודרים את פרצופם

"אתם לא בליגה שלנו" (מתוך הסרטון)

ארגון הטרור דאע"ש פרסם היום (רביעי) סרטון ובו איומים על מייסדי פייסבוק וטוויטר, מארק צוקרברג וג'ק דורסיי. על פי הסרטון, האקרים משורות הארגון האסלאמי הקיצוני ילחמו נגד מובילי הרשתות החברתיות שמנסים להסיר מהאתרים חשבונות והתבטאויות שמזוהות כקולו של הטרור העולמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון התעמולה, שזכה לכותרת "בלהבות התומכים" ואורכו 25 דקות, נראות תמונות של צוקרברג ודורסי כשכדורים חודרים את פרצופיהם."אתם מכריזים מידי יום שאתם מסירים את החשבונות שלנו, ואנו אומרים לכם: זה כל מה שאתם יכולים לעשות? אתם לא בליגה שלנו", מצטט אתר "ווקטיב" מתוך הסרטון, "אם תסגרו לנו חשבון אחד, נשתלט על עשרה בתגובה. נמחק את שמכם אחרי שנמחק אתכם, בעזרת האל תדעו שאנו אומרים אמת", הם מסיימים.

בטוויטר הכריזו מוקדם יותר החודש על כוונתם להשהות 125,000 חשבונות שמעודדים טרור ומעשי טרור. גם בפייסבוק טוענים שגורמי טרור לא עושים שימוש ברשת החברתית לקידום מטרותיהם - וככל הנראה הארגון אכן נתקל בבעיות בשימוש ברשתות החברתיות, אחרת לא היה מפרסם את הסרטון.