טראמפ לא עוצר: ניצח גם בנבדה

מספירת הקולות במדינה הדרומית עולה כי דונלד טראמפ זכה לניצחון מוחץ - שלישי ברציפות - ועשה צעד נוסף בדרך לכיבוש המפלגה הרפובליקנית. המיליארדר קיבל יותר מ-40% מהקולות, רוביו הגיע למקום השני וקרוז הסתפק בשלישי

איש העסקים ואיל הנדל"ן דונלד טראמפ ממשיך במומנטום המצוין שלו במסגרת המרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית והבוקר (רביעי) ניצח פריימריז שלישי ברציפות - הפעם במדינת נבדה. טראמפ ניצח באסיפת הבחירות בנבדה בפער עצום על פני יריביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נחגוג הרבה זמן הלילה", אמר טראמפ לתומכיו בנאום הניצחון, לאחר שקיבל 46% מקולות המצביעים. "אנחנו עומדים לנצח גם בכל המדינות בדרך. גם אם יחברו את התמיכה של כל יתר המועמדים, אני עדיין אנצח. אנחנו מנצחים אצל העשירים, אצל האוונגליסטים, בקרב בעלי ההשכלה הגבוהה והנמוכה, קיבלנו 46% מקולות ההיספאנים, זה לא ייאמן".

המועמד שיעצור את טראמפ? רוביו

גם במרוץ הזה, כמו בקודמיו, מתמקדים הסוקרים והפרשנים במידה רבה במועמדים שהגיעו למקומות השני והשלישי, שעשויים לתת להם תנופה לקראת ה"סופר טיוזדיי" בשבוע הבא - בחירות מקדימות ב-14 מדינות. בתום קרב צמוד הגיע המועמד "הממסדי" מרקו רוביו למקום השני, עם 23.8%. טד קרוז, שניצח בפריימריז הראשונים באייווה, הסתפק במקום השלישי עם 21.4%.

רוביו יגיע ל"סופר טיוזדיי" במצב רוח מרומם. הסנטור מפלורידה, שנחשב ליקיר המפלגה הרפובליקנית, כבר קיבל את תמיכתם הרשמית של הסנטור מיוטה אורין הטץ', מושל ארקנסו אסא האצ'ינסון והמועמד לשעבר לנשיאות בוב דול. גם פרישתו של ג'ב בוש סייעה לרוביו.

מתמודד מול ביקורת קשה| קרוז (רויטרס)

קרוז לעומתו הגיע לבחירות בנבדה מעט חבול. אמש נאלץ הסנטור מטקסס לפטר את דובר הקמפיין שלו, ריק טיילר, לאחר שזה הפיץ פרסום שקרי שטען כי רוביו "מזלזל" בתנ"ך. טראמפ מיהר להגיב לפיטורים בחשבון הטוויטר שלו: "קרוז שיקר כמו כלב".