היסטוריה בקנדה: ראש הממשלה יצעד במצעד הגאווה

ראש ממשלת קנדה הצעיר ג'סטין טרודו הודיע כי ישתתף במצעד הגאווה בטורונטו ביולי הקרוב - ובכך יהיה המנהיג המכהן הראשון לעשות זאת בהיסטוריה הקנדית. טרודו, העומד בראש המפלגה הליברלית במדינה, הודיע על המהלך בפוסט בפייסבוק - כפי שניתן לצפות מראש ממשלה בן 44 בלבד

התמונה שפירסם טרודו בפייסבוק (פייסבוק)

ראש הממשלה הקנדי, ג'סטין טרודו, הודיע לפנות בוקר (שלישי) כי בכוונתו לצעוד במצעד הגאווה שייערך בטורונטו ביולי הקרוב. בכך יהפוך טרודו למנהיג הקנדי הראשון להביע תמיכה מסוג זה בקהילה הגאה במדינה. את ההודעה פירסם דרך תמונה בעמוד הפייסבוק שלו ממצעד קודם בעיר, בה הוא נראה כשהוא יוצר לב בידיו. לתמונה צירף את הכיתוב "מצפה בקוצר רוח להיות שם שוב, הפעם כראש ממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מארגני האירוע, שייערך בשלושה ביולי, סיפרו כי מלבד טרודו יצעדו במצעד בכירי ממשל נוספים, בהם שר האוצר ביל מורנו, מושלת אונטריו קתלין וויין וראש עיריית טורונטו ג'ון טורי. עוד ציינו כי גם פליטים סוריים גאים צפויים לקחת חלק באירועי חודש הגאווה בעיר.

טרודו במצעד הגאווה בוונקובר בשנה שעברה (רויטרס)

טרודו בן ה-44 השתתף בעבר באירועי גאווה במונטריאול, טורונטו ו-ונקובר בעת שכיהן כחבר פרלמנט וכמנהיג המפלגה הליברלית. הוא הביע בעבר תמיכה רבה בקהילה הגאה, ובשנה שעברה זכה לתשבחות ברשת כאשר הצטלם לצד חבר פרלמנט גאה, בן זוגו ובנותיהם.

באוטוביוגרפיה שפירסם בשנת 2014 כתב טרודו כי נישואים חד-מיניים הוא אחד מעקרונות היסוד שלו, לצד הזכות של נשים על גופן ולגליזציה של מריחואנה. במהלך קמפיין הבחירות שלו התחייב לקדם חקיקה שתסייע לקהילה הגאה במדינה, בהם הכללת פשעים נגד הקהילה להגדרת פשעי השנאה, הגנה על להט"בים במסגרת חוק זכויות האדם הקנדי וביטול האיסור על הומוסקסואלים לתרום דם ואיברים.