גרמניה: מקלט לפליטים עלה באש, עשרות הריעו

הזרם הבלתי פוסק של פליטים ומהגרים לתוך גרמניה בתקופה האחרונה מעורר ויכוחים ומחלוקות רבות במדינה, אך בממשלה חוששים כי מה שהחל כמחאה מילולית עלול לגלוש בקרוב לאלימות פיזית. בכירי הממשל התגייסו כדי לגנות את התקרית במדינת סקסוניה ובמשטרה חושדים שמדובר בהצתה

תקרית שנייה בתוך ימים של שנאת זרים מטלטלת את גרמניה: קבוצה של עשרות צעירים שיכורים שהריעו מול מקלט לפליטים שעלה באש הוביל לגל גינויים נרחב, אבל במדינה חוששים שגילויי האלימות נגד הזרים רק יחמירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכירי הממשלה הגרמנית התגייסו לגנות את התנהגותם של כ-30 עוברי אורח בעיירה באוצן שבמדינה סקסוניה, לאחר שאלו מחאו כפיים וחגגו לפנות בוקר (ראשון) מול בניין בוער - מלון לשעבר שהוסב כדי לשכן מבקשי מקלט.

המקלט לפליטים עלה באש (טוויטר)

"האנשים האלה הפגינו עונג חסר בושה והעירו הערות מזלזלות", אמר דובר המשטרה המקומית. לדבריו, חלק מהמפגינים אף ניסו למנוע מהכבאים להשתלט על האש ושניים מהם נעצרו. במשטרה מדגישים כי נבדק חשד להצתה, לאחר שבתוך הבניין נמצאו שרידים של חומרים מאיצי בערה.

"אלו שחגגו כאשר ביתם של פליטים מפוחדים עד מוות נשרף מפגינים התנהגות מגעילה ומעוררת שאט נפש", צייץ שר המשפטים הגרמני בחשבון הטוויטר שלו. "הגזענים האלה הם בושה למדינה שלנו", אמר סגן שר החוץ.

התקרית הזו מצטרפת לתקרית נוספת שאירעה בשבוע שעבר, גם היא במדינת סקסוניה. כ-100 אנשי ימין קיצוני התגודדו סביב אוטובוס שהסיע מבקשי מקלט למקום מגוריהם החדש, חסמו את נתיב הנסיעה שלו וקראו "אנחנו העם! חזרו לבתים שלכם!". תיעוד של התקרית, שבה נראו נוסעי האוטובוס מפוחדים, עורר סערה במדינה.