השתחרר מהכלא אחרי 30 שנה - והרג את אמא שלו

סטיבן פראט סיים לרצות עונש מאסר בן 30 שנה בגין רצח שביצע כשהיה בן 15, וחגג עם משפחתו במסיבה גדולה. כעבור יומיים, נמצאה גופת אמו, כשעל ראשה סימני אלימות קשים. פראט הודה מיד במעשה וצפוי להיענש ב-25 שנות מאסר נוספות. "נכשלתי, אני לא רוצה משפט - אני אשם", הודה בדמעות מול השופט

חיכה יומיים - והרג בשנית. אילוסטרציה (רויטרס)

סטיבן פראט השתחרר באוקטובר 2014 מהכלא לאחר שריצה עונש מאסר בן 30 שנה בגין רצח. כשחזר לביתו, ערכה לו משפחתו מסיבה גדולה, אך תוך יומיים פראט היה שוב במעצר לאחר שהיה אחראי למוות נוסף - הפעם של אמו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-1984, כשהיה בן 15 בלבד, שכנו של פראט ביקש ממנו ומחבריו לעזוב מסדרון בו עישנו מריחואנה ועשו רעש. פראט ניסה להתנגד ולקח צינור בניסיון לחבוט בשכן, אך זה הצליח לחטוף את הצינור מידיו ולחבוט בו. כמה שעות לאחר מכן דפק פראט על דלת השכן, וירה בו למוות. פראט נשפט כבגיר ונידון ל-30 שנות מאסר, אותן ריצה בכלא שמור.

עם תום ריצוי עונשו, שב פראט - כעת בן 45 - לשכונת ילדותו בניו ג'רזי, שם אמו בת ה-64 גוונדולין עדיין מתגוררת. לא מדובר בשכונת פשע, אלא בשכונה שקטה באטלנטיק סיטי. שכני האם תיארו אותה כ"אישה טובת לב, שתמיד הייתה לבושה למופת", ושמידי יום עלתה על אוטובוס בשעה 6:00 בדרכה לעבודה.

יומיים לאחר שחרור בנה ממאסר, נמצאה גוונדולין ללא רוח חיים, עם סימני חבלה קשים על ראשה. פראט נעצר, וכבר בהופעתו הראשונה מול שופט הודה במעשה. "נכשלתי", אמר בדמעות, "אני לא רוצה משפט - אני אשם". השבוע הודה רשמית בהריגה, וצפויות להיגזר עליו 25 שנות מאסר נוספות.

התנהגותו של פראט נחשבת לחריגה, הן בשל המהירות בה ביצע את העבירה והן בשל אופי הפשע, דבר שגורם למומחים להעריך כי המאסר בגיל צעיר השפיע עליו באופן קשה. "אם מישהו בילה 30 שנים בכלא, הוא לא יוצא משם אדם נחמד", הסביר פסיכולוג המומחה בעבריינות נוער, "מדובר באדם שהוא כנראה מאוד כועס ופרנואיד, שכנראה כועס מאוד על העולם".