מי רוצה להיות אסטרונאוט? שיא חדש

בחודשיים האחרונים הגישו 18 אלף בני אדם מועמדות לתוכנית האסטרונאוטים של נאס"א - ובכך ניפצו את שיא המועמדים הקודם, מ-1978. לצערם הרב, ישנם רק 14 מקומות פנויים. "זה מחמם את הלב לדעת שכל כך הרבה אנשים מזהים איזו הזדמנות נפלאה זו", אומרים בסוכנות - אך הסינון יהיה נוקשה במיוחד

כמה יזכו להגשים חלום? (ניו יורק טיימס)

ילדים רבים חולמים להיות אסטרונאוטים כשיהיו גדולים, ונראה שיותר ויותר מהם מסרבים לוותר עליו גם כשהם מתבגרים: בסוכנות החלל נאס"א מדווחים כי יותר מ-18 אלף בני אדם הגישו מועמדות לתוכנית האסטרונאוטים של סוכנות החלל לשנת 2017. בכך נשבר השיא הקודם, שנקבע ב-1978, אז ביקשו כ-8,000 בני אדם להתקבל לתוכנית היוקרתית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההרשמה של נאס"א נפתחה באמצע דצמבר האחרון, ונסגרה השבוע. אלפי המתמודדים יתחרו לכל היותר על 14 מקומות פנויים בתוכנית האסטרונאוטים. "אני כלל לא מופתע מכך שאמריקנים רבים ממגוון רקעים רוצים לתרום לפריצת הדרך בדרכנו למאדים", אמר צ'רלי בולדן, בכיר בסוכנות. רשימת הנבחרים תתפרסם רק באמצע 2017.

דרישות הסף לתפקיד כלל אינן פשוטות: על המועמדים להיות בעלי תואר אקדמי בהנדסה, ביולוגיה, מתמטיקה או פיזיקה - עם עדיפות לבעלי תארים מתקדמים - ובעלי ניסיון טיסה של לפחות אלף שעות. לעומתם, לתפקיד "מומחי משימה" דרושים מועמדים בעלי הכשרה בתפעול מערכות טיסה ובעלי ידע במערכות ההפעלה והציוד המגוון שנמצא בכל מעבורת חלל.

ברי מזל ספורים אולי יגיעו למאדים (נאס"א)

כעת, לאחר שנסגרה ההרשמה, ועדת הקבלה תעבור על אלפי הטפסים, תוודא כי המועמדים אכן עומדים בתנאי הסף ואז תבחן את יתרונותיהם השונים. מבין שלל המועמדים יזומנו המתאימים ביותר לסבב ראיונות שאותו ישרדו מעטים. הם יישלחו לתוכנית הכשרה בת שנתיים שתתמקד בהליכה בחלל, עבודת צוות, מערכות ההפעלה השונות במעבורות וכן לימוד רוסית. אלה שיעמדו בהצלחה בהכשרה יוצבו באחד ממתקני סוכנות החלל.

"יש הרבה עבודה לפנינו עם כמות כזו של מועמדים", הודה מנהל מחלקת הטיסות בנאס"א בריאן קלי, "אבל זה מחמם את הלב לדעת שכל כך הרבה אנשים מזהים איזו הזדמנות נפלאה זו להיות חלק מהמשימות המלהיבות של נאס"א. אני מצפה לפגוש את הגברים והנשים שיהיו בראש מאגר המועמדים המדהים הזה".