משאל עם בבריטניה - בעוד 4 חודשים

ב-23 ביוני יכריעו אזרחי בריטניה באחת השאלות שמעסיקות במיוחד את תושבי הממלכה – האם להישאר חברים באיחוד האירופי. אחרי שראש הממשלה קמרון חתם על הסכם עם האיחוד שיעניק לבריטניה "מעמד מיוחד", הוא קורא לבריטים לתמוך: "אנו חזקים יותר ובטוחים יותר כחברים באיחוד"

בעד להישאר באיחוד האירופי. קמרון (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הודיע בצהריים כי ארצו תקיים משאל עם על המשך חברותה באיחוד האירופי ב-23 ביוני. "בכוונתי ללכת לפרלמנט ולהציע שהעם הבריטי יקבע את עתידו באירופה באמצעות משאל עם", אמר בהצהרה מיוחדת שנשא מחוץ למשכנו ברחוב דאונינג 10.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש חתם קמרון על הסכם עם יתר החברות באיחוד האירופי, שלדבריו יעניק לבריטניה "מעמד מיוחד". ההסכם נחתם בתום מפגש פסגה שנערך בבריסל ולאחר שכל 27 החברות באיחוד חתמו עליו.

"אלחם בכל לבי ונשמתי כדי לשכנע את העם הבריטי לתמוך בהמשך חברותנו באיחוד", אמר קמרון לאחר חתימת ההסכם. "בריטניה חזקה יותר ובטוחה יותר כחברה באיחוד". זמן קצר לאחר החתימה כינס קמרון את הקבינט, שאישר את ההסכם והביע תמיכה בחברות באיחוד.

הסקרים בבריטניה מצביעים על כך שמרבית הציבור טרם הכריע בנוגע להמשך חברותה של המדינה באיחוד האירופי. גם בתוך ממשלתו צפוי קמרון לאופוזיציה. בעוד שרי האוצר והפנים כבר הכריזו כי יתמכו בו ובהישארות באיחוד, חברו הקרוב, שר המשפטים מייקל גוב הודיע כי הוא מצדד בעזיבת האיחוד.