עוד מאות תכתובות פורסמו: "אף אחד מהמיילים לא הוגדר מסווג"

רגע לפני שהיא מגיעה להתמודדות נוספת מול ברני סנדרס, הילרי קלינטון מתמודדת עם פרסום של עוד מאות מיילים שהועברו באמצעות השרת הפרטי שלה בזמן כהונתה כמזכירת המדינה. 64 מתוך 562 המיילים שפורסמו סווגו כחסויים, אך אף אחד מהם לא היה מסווג בזמן שליחתו

(רויטרס)

פרשת המיילים - הפרסום נמשך: מחלקת המדינה האמריקנית שחררה לציבור בסוף השבוע מקבץ של 562 מיילים מתכתובות לא מאובטחות שניהלה הילרי קלינטון במהלך כהונתה כמזכירת המדינה.

לעדכונים נוספים ולסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הפרשה בפרסום על כך שקלינטון עשתה שימוש בשרת דואר אלקטרוני פרטי ולא מאובטח כשכיהנה כמזכירת המדינה. הפרסום הוביל לביקורת נרחבת על קלינטון ולחשש שמא חלק מהתכתובות כללו גם מידע סודי.

במסגרת חקירת הפרשה הורה בית משפט פדרלי למחלקת המדינה לשחרר לציבור את כל התכתובות שהתנהלו באמצעות השרת הלא מאובטח. עד כה פורסמו כמעט 47 אלף מיילים, וההערכה היא שפרסום יתר המסמכים יסתיים עד סוף החודש.

64 מתוך 562 המיילים שפורסמו בסוף השבוע מוגדרים "חסויים" - דרגת הסיווג הנמוכה ביותר. עם זאת, במחלקת המדינה ציינו כי אף אחד מאותם מיילים לא הוגדר חסוי בזמן שנשלח. בין הנושאים שעלו בתכתובות היו מינוי שגרירים וגם דיון על ההתנחלויות.

הפרשה תשפיע על המרוץ הצמוד? סנדרס וקלינט (רויטרס)

לאורך מרבית המרוץ על ראשות המפלגה הדמוקרטית, הקפיד היריב המרכזי של קלינטון לא לתקוף אותה בנושא. בעימות הראשון שנערך ביניהם אמר ברני סנדרס "נמאס לי לשמוע על המיילים האלה". עם זאת, לפני כשלושה שבועות חלה תפנית בנושא, שהתברר כי 22 מיילים שנשלחו היו מסווגים "סודי ביותר".

גם אם לא ברור מה הייתה רמת הסיווג של המיילים בזמן שליחתם, דווח כי הם כללו מידע חשאי אודות תקיפות כלי טיס בלתי מאוישים והודעות אחרות שעשויות לחשוף מקורות חסויים.

פרסום מקבץ המיילים האחרון מגיע יממה בלבד לפני שקלינטון תתחרה מול סנדרס באסיפת הבחירות בנבדה. הסקרים מצביעים על כך שהתחרות בנבדה צמודה ביותר ולאף מועמד אין יתרון משמעותי.