טראמפ נגד "אפל": "להחרים את המוצרים"

המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית קרא לחרם צרכנים על ענקית הטכנולוגיה במהלך קמפיין הבחירות שלו. הסיבה: סירובה של החברה לאפשר לחוקרי ה-FBI לעקוף את נעילת הטלפונים הניידים של המחבלים שביצעו את הפיגוע בסן ברנרדיניו לפני יותר מחודשיים. "פשוט לא לרכוש את המוצרים", אמר

להחרים את אפל. טראמפ (רויטרס ו-sky)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך בהתבטאויותיו השנויות במחלוקת, הפעם בזירה הטכנולוגית. המיליארדר קרא הערב (שישי) להחרמת ענקית הטכנלוגיה "אפל", זאת על רקע סירובה לעקוף את נעילת הטלפונים של בני הזוג שביצעו את הפיגוע בסן ברנרדיניו.

לעדכונים נוספים ולסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ אמר את הדברים במהלך קמפיין הבחירות שלו בדרום קרוליינה, על רקע דרישת משרד המשפטים האמריקני לחייב את "אפל" לשחרר את נעילת הסמארטפונים של הרוצחים שביצעו את הטבח בקליפורניה לפני כחודשיים וחצי, ולתת גישה לאנשי ה-FBI, זאת לאחר שבחברה עמדו על סירובם לעשות זאת. "יש להחרים את החברה ומוצריה עד שתיענה להחלטת בית המשפט", אמר טראמפ.

בפיגוע נרצחו 14 בני אדם לאחר שהמחבל נכנס למוסד שיקומי בסן ברנרדיניו ופתח בירי. בחקירת המקרה התברר כי המחבל ואשתו, שחוסלה אף היא במהלך המצוד אחר בעלה, היו תומכי ארגון דאע"ש.