אנקרה: ארגון כורדי נטל האחריות לפיגוע

הקבוצה המזוהה עם המחתרת הכורדית בטורקיה טענה כי היא זו העומדת מאחורי מתקפת הטרור בבירה, בה נהרגו כ-28 בני אדם ביום רביעי. עוד הוסיפו בארגון כי התקיפות לא ייפסקו

ארגון כורדי המזוהה עם המחתרת הכורדית בטורקיה (PKK) לקח הערב (שישי) אחריות על הפיגוע באנקרה, בו נהרגו לפחות 28 בני אדם. לדברי הארגון, מדובר במתקפה שהגיעה בשל מדיניותו של הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באתר האינטרנט של הארגון נכתב כי המחבל שביצע את הפיגוע הוא צעיר בן 26 מטורקיה. עוד נכתב בהודעת הארגון כי התקיפות לא ייפסקו כל עוד ימשיך ארדואן במדיניותו.

ביום רביעי נהרגו לפחות 28 בני אדם בפיגוע טרור בבירת טורקיה. הרשויות במדינה האשימו את המחתרת הכורדית בפיצוץ, והנשיא הטורקי ארדואן הבטיח תגובה חריפה. "אנו לא נהסס להשתמש בזכותנו להגנה עצמית בכל זמן, מקום או אירוע", הבהיר אתמול. 9 חשודים נעצרו, וטורקיה תקפה מטרות של המחתרת הכורדית בצפון עירק.

עשרות פצועים והרוגים (טוויטר)

ארדואן ביטל את הביקור המתוכנן שלו בארבייג'אן בעקבות המתקפה. בהודעה שפרסם זמן קצר לאחר האירוע הדגיש הנשיא כי "מחויבותנו להגיב על מתקפות אלו, בטורקיה ומחוצה לה, הולכת וגוברת. פעולות אלו נועדו לפגוע באחדות שלנו ובעתידנו". 

בפיצוץ העז נפצעו 61 בני אדם נוספים. הרשויות הודיעו כי כלי רכב עמוס בחומרי נפץ התפוצץ בסמוך לאוטובוסים צבאיים שחלפו לידו. הפיצוץ העז התרחש בסמוך למתקני פרלמנט וצבא. רשת NTV הטורקית דיווחה שהפיצוץ התרחש בשעת השיא בתנועה סמוך למתקן, אליו נכנסו באותה שעה אוטובוסים ובהם אנשי צבא. מספר רכבים עלו באש ואמבולנסים רבים הגיעו למקום על מנת להעניק טיפול רפואי לנפגעים.

בינואר האחרון נהרגו 10 בני אדם, רובם תיירים גרמנים, במתקפה של דאע"ש באיסטנבול. בחודש אוקטובר האחרון נהרגו יותר מ-90 בני אדם בפיגוע שהוגדר כ"מתקפת הטרור החמורה ביותר שידעה טורקיה". הפיצוצים אירעו ליד תחנת הרכבת המרכזית בעיר, סמוך לצעדת שלום שהתארגנה במקום - ככל הנראה של ארגונים הקוראים לתום המאבק בין שלטונות טורקיה למיעוט הכורדי במדינה.