דיווח: טילי S300 באירן - כבר מחר

התקשורת ברוסיה מדווחת כי האירנים יקבלו מחר משלוח ראשון של מערכת ההגנה האווירית המתקדמת. על פי הדיווחים, לטהרן צפויות להגיע בקרוב מערכות נשק מתקדמות נוספות מרוסיה ובהן טילים, מטוסי קרב וטנקים

סוגרים עסקאות, רוחאני ופוטין (רויטרס)

אחרי הסרת הסנקציות - ממשיכים לעשות עסקאות: רוסיה תספק מחר לאירן משלוח ראשון של מערכת ההגנה האווירית המתקדמת S300 - כך מדווחת היום (רביעי) התקשורת במדינה. ההודעה מגיעה על רקע ביקורו הרשמי של שר ההגנה האירני חוסיין דהגאן במוסקבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע ההתערבות הרוסית בעימות הסורי במזרח התיכון, הגיע שר ההגנה האירני למוסקבה על מנת לשפר את הקשרים הביטחוניים בין שתי המדינות ולרכוש מספר מערכות נשק מתקדמות.

הראשונה שבהן היא מערכת טילי ה-S300 שהעברתה לאירן מטרידה מאוד את מערכת הביטחון הישראלית. הרכישות הנוספות הן מערכת טילי נ"מ מדגם S400, מטוסי קרב מתקדמים מדגם סוחוי 30 ו-35, וטנקים שפותחו ברוסיה. השר האירני אף נועד השבוע לפגישה רשמית עם הנשיא פוטין.

בדרך לאירן - מערכת ה-S-300 (רויטרס)

אספקת הנשק הרוסי לאירן מתבצעת אף על פי שהאו"ם העביר ביולי האחרון החלטה האוסרת על אירן לסחור בנשק בחמש השנים הקרובות. בבירות המערב מודעים לתמיכה של מוסקבה בברית שבין טהרן לנשיא סוריה וארגון החיזבאללה.

עסקת ה-S300 בין רוסיה ואירן נסגרה באחרונה לאחר שנים של מגעים בין שתי המדינות. המשא ומתן ביניהן על העסקה החל הרבה לפני הסכם הגרעין שנחתם עם אירן ביולי האחרון.