הלהקה ששרדה את הטבח בפריז "סגרה מעגל"

להקת "איגלז אוף דת' מטאל" שבה להופעה מלאה בפריז, הראשונה מאז הפיגוע בבטקלאן לפני כשלושה חודשים. בקהל נכחו עשרות ניצולים מהירי, והסולן הנרגש ביקש מהקהל "לזכור לרגע את כל ההרוגים לפני שנמשיך בכיף". העירייה סיפקה פסיכולוגים צמודים למשתתפים בהופעה, שהתקיימה תחת אבטחה כבדה

המוזיקה ניצחה את הטרור - על הבמה: כשלושה חודשים אחרי הטבח באולם ה"בטקלאן" בפריז, בו נרצחו 89 מהצופים בהופעת להקת הרוק "איגלס אוף דת' מטאל", הלהקה שבה אמש (שלישי) לבירת צרפת על מנת להמשיך את ההופעה. לקול תשואות הקהל הנרגש, בו נכחו גם ניצולים רבים מהפיגוע, הלהקה הרעידה את הבמה והסולן הנרגש ג'סי יוז מחה דמעה במהלך אחד השירים. עוד לפני ההופעה, הכריז הסולן: "לא רוצה שהרעים ינצחו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המופע המרגש, שכלל מספר שניות של דומיה, נערך באולם "אולימפיה" - הממוקם בקרבת מקום לבטקלאן, שעדיין סגור. "ערב טוב פריז, אנחנו מוכנים!", הכריזה הלהקה. זו הייתה הופעתה הראשונה המלאה של הלהקה מאז הפיגוע ב-13 בנובמבר, בו נרצח גם איש צוות שליווה את סיבוב ההופעות.

המופע נערך תחת אבטחה כבדה, ועיריית פריז העמידה צוות פסיכולוגי על מנת להעניק תמיכה רגשית למעריצים - במיוחד לאלו ששרדו את הטבח. ניצולי מסע הירי של הטרוריסטים קיבלו כרטיסים חינם להופעה.

הסולן הנרגש יוז ביקש מהקהל במהלך אחד השירים לעמוד דומייה לזכר הנרצחים - "בואו ניקח רגע אחד לזכור את כולם, לפני שנחזור לכיף". לאחר מכן ניתן האות להמשך ההופעה האנרגטית. עוד לפני ההופעה נפגשו חברי הלהקה עם כ-60 ניצולים.

"גלי תמיכה ואהבה מפתיעים"

בריאיון שהעניק לרשת הטלוויזיה הצרפתית iTELE לפני ההופעה, אמר הסולן יוז כי הוא חש אחריות כבדה, ולכן הוא מעוניין לסיים את ההופעה שבה התחיל. "ראינו גלי תמיכה ואהבה מפתיעים שהופנו כלפינו, זה מדהים" הוא אמר יוז למגיש לורנס פרארי. "אני לא רוצה לאכזב אף אחד. אני רוצה שאנשים פשוט יגיעו להופעה ויעשו חיים ביחד".

יוז אף סיפר בהתרגשות עד דמעות כי בפרק הזמן שחלף, זכתה הלהקה לאהדה גדולה במיוחד. הוא טען כי הם קיבלו מכתבים ושיחות תמיכה מצד הקהל הרחב אחרי האירוע הקשה בפריז. "אני חושב שאנו צריכים פשוט ליהנות ביחד כדי שנוכל להניח את מה שקרה מאחור ולשחרר את זה, כך שזה לא ימשיך לרדוף אותנו כל חיינו", אמר.

ההופעה בבטקלאן בנובמבר

יוז, תושב קליפורניה, סיפר כי הוא זוכר היטב את הרגעים שבהם ארבעה טרוריסטים הסתערו על הצופים בהופעה והחלו לירות לכל עבר. הוא ציין כי בארצות הברית התפלאו כששב ואמר בהקשר זה ש"עדיף שלכולם יהיה נשק". "אני פשוט לא רוצה לראות משהו כזה קורה שוב", הסביר. "אני רוצה שלאנשים יהיה סיכוי לחיות. ראיתי אנשים שמתו שהיה להם סיכוי - לשרוד".