הסיבה לנחיתת חירום: הטייס סונוור

מטוס של חברת ווירג'ין שהמריא מלונדון לניו יורק אולץ לנחות זמן קצר אחרי ההמראה, לאחר שאחד הטייסים דיווח כי סונוור מקרן לייזר. בעקבות הדיווח המטוס חזר למסלול הנחיתה המקורי. באגודת הטייסים הבריטים מזהירים: "מדובר בנשק חם"

מטוס וירג'ין. ארכיון (רויטרס)

אסון אווירי נמנע: טיסה של חברת וירג'ין אטלנטיק, שהמריאה אתמול (ראשון) לניו יורק, חזרה לנמל התעופה הית'רו בלונדון - אחרי שאחד הטייסים טען כי סונוור בעיניו מקרן לייזר. החברה מסרה בהודעה שהטיסה הונחתה כאמצעי זהירות זמן קצר לאחר ההמראה, משום שאחד הטייסים שלה דיווח על הבעיה הרפואית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בבריטניה, הרשויות מנסות לזהות את מקור קרן הלייזר, שעל פי הדיווחים בתקשורת כוונה היישר לתא הטייס מהקרקע. "בטיחותו של הצוות והלקוחות שלנו בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו מתנצלים על אי הנוחות", אמר דובר חברת התעופה.

בארגון הטייסים הבריטים הזהירו מפני התופעה. "צריך לעשות יותר כדי להתמודד עם השימוש המתגבר בלייזרים, צריך להתייחס לשיגור קרני הלייזר כשימוש בנשק", נכתב בהודעת הארגון.

"יותר ויותר מטוסים מותקפים בקרני לייזר, המספרים מדאיגים וככל שעצמת הלייזרים האלה מתגברת, זה הופך למסוכן יותר", הזהיר איגוד הטייסים.