בעולם מסקרים: "לראשונה ראש ממשלה לשעבר בישראל הולך לכלא"

על כניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ניתן היה לקרוא בשלל שפות במדינות רבות ברחבי העולם. "אחד האנשים החזקים בפוליטיקה הישראלית נכנס לכלא", דיווחו בצרפת, ואילו כתב CNN פתח את מבזק 10:30 בדיווח על תנאי המאסר והבידוד של הפוליטיקאי לשעבר

הסיקור ברחבי העולם

"לראשונה בישראל, ראש ממשלה לשעבר נכנס למאסר" - כך נכתב בכותרות אתרי החדשות בעולם הבוקר (שני). כניסתו של אהוד אולמרט למאסר סוקרה בהרחבה באירופה, בין השאר בעיתונות הפולנית, הטורקית, ההונגרית, והרוסית. גם הוושינגטון פוסט פרסם מבזק עם כניסתו של אולמרט לשערי כלא "מעשיהו", ואילו ה-BBC דיווח על קטע הווידאו שפירסם ראש הממשלה לשעבר בו הוא "דוחה את אישומי השחיתות נגדו".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שידורי רשת CNN בשעות הבוקר נפתחו עם כותרת ראשית שהגיע ישירות מרמלה. "ראש הממשלה הישראלי נכנס לכלא למרות שטען כי לא ביצע מעשה פלילי", דיווחו השדרנים. "הוא יישאר באזור מיוחד. הוא מוחזק ככל אסיר אחר אבל בנפרד מאנשי העולם התחתון בין השאר מסיבות בטחוניות", הסבירו.

גם בעולם מסקרים בעניין

באתר לה-אקספרס הצרפתי נכתב כי "בגיל 70 מר אולמרט, שכיהן כראש ממשלה בין השנים 2006-2009, אחד האנשים החזקים בפוליטיקה הישראלית, נכנס לבית הסוהר במרכז הארץ". לאחר מכן הזכירו כי "אולמרט יצטרף לנשיא לשעבר משה קצב שמרצה עונש על אונס במלון". באתר ציינו גם את פרשות השר דרעי, סילבן שלום ובניזרי.

הדר שפיגל הגרמני ציין כי האירוע שהתרחש הבוקר "מעולם לא קרה בישראל", ורשת ARD הגרמנית בחרה בסגנון ציורי בכדי לתאר את המתרחש: "ארבעה זוגות תחתונים, ארבעה זוגות גרביים ושני סוודרים ללא כובע - זה מה שראש הממשלה יכול להביא לכלא". ברשת הזכירו כי אולמרט החל את דרכו הפוליטית כשעל דגלו -  "המלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן", ואף כתבה בכותרת הידיעה - "למרבה האירוניה - אולמרט".