תיעוד: המצוק קרס לים, הבתים והמכוניות רעדו

תושבי קרייסטצ'רץ קיבלו היום תזכורת מפחידה לרעידת האדמה שהכתה את האי הדרומי של ניו זילנד לפני 5 שנים. רעידת אדמה בעצמה 5.7 גרמה למצוק באי הדרומי לקרוס אל מי האוקינוס ולבתים רבים לרעוד במשך 15 שניות מפחידות

5 שנים לאחר שאדמת ניו-זילנד רעדה, רעידת אדמה נוספת הורגשה היום (ראשון) בעיר קרייסטצ'רץ'. הרעש שנמשך כ-15 שניות גרם לקריסתו של מצוק למי האוקינוס באי הדרומי של ניו זילנד, שתועד במצלמה של עובר אורח מבוהל. על פי הדיווחים, איש לא נפגע ולא נגרם נזק חמור לרכוש מ"רעידת האדמה של יום האהבה", שפקדה הבוקר את מדינת האיים בעצמה של 5.7 דרגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ברחובות העיר כלי רכב רעדו ובתוך הבתים ניתן לראות את הריהוט כשהוא "משתולל" בשל הרעש. מי שהגיע לאזור החופים היום, נדהם כשלפתע החלו לגלוש סלעים ואפר מפסגות הצוקים אל תוך המים. הגולשים והשחיינים נזכרו מיד ברעידת האדמה שהכתה את האי הדרומי לפני 5 שנים, רעידת האדמה שהרגה 185 אנשים והרסה את מרכז העיר הגדולה באי הדרומי - קרייסטצ'רץ'.

"הקרקע פתאום הרגישה כמו אדמה רכה", תיאר סטפאן אודוואייר שטייל עם אשתו והכלב על החוף, כשהמצוק החל לקרוס. "המים שטפו את החוף והגיעו לאנשים עד הקרסוליים, זה נמשך 20 שניות מפחידות", הוא סיפר לרשת BBC.

ניו זינלד נמצאת ב"טבעת האש" - טבעת ברחבי האוקינוס השקט הסובלת מהתפרצויות וולקניות ורעידות אדמה רבות.