ארה"ב מזהירה: "דאע"ש עלול להשתמש נגדנו בנשק כימי"

ראש המודיעין האמריקני התריע כי ביכולתו של ארגון המדינה האסלאמית להשתמש בנשק כימי נגד ארצות הברית. בכנס במינכן הזהיר כי הארגון כבר רכש נשק כזה ואף עשה בו שימוש מספר פעמים בעבר: "קיימים סימנים לכך שהארגון מעוניין להשתמש בו נגדנו"

"סימנים שדאע"ש ישתמש בנשק כימי" (רויטרס)

דאע"ש עובר למתקפות טרור מתוחכמות וקטלניות יותר? ראש שירותי המודיעין של ארה"ב, ג'יימס קלאפר, הזהיר אמש (שישי) כי ביכולתו של ארגון המדינה האסלאמית לעשות שימוש בנשק המסוכן - וכי אנשיו אף שמו את ידיהם עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדברים שנשא בכנס לביטחון לאומי במינכן, הזהיר קלאפר כי הארגון רכש נשק כימי מסוכן - ואף עשה בו שימוש במספר הזדמנויות במהלך הקרבות שהוא מנהל בשטחי עירק וסוריה.

משטר אסד וגדודי המורדים הלוחמים בסוריה, כבר האשימו בעבר זה את זה בשימוש בנשק הקטלני - ככל הנראה נשק כימי מסוג גז חרדל, וכעת נראה שהגיע גם לידי ארגון דאע"ש, שבעבר השתלט על מפעלים בהם יוצר הנשק המסוכן בשטח עירק.

מאגרי נשק כימי בסוריה. ארכיון (רויטרס)


"לא יפתיע כלל אם בכוונת חברי דאע"ש לעשות שימוש בנשק הזה כלפי אזרחים אמריקנים", התריע קלאפר ואמר כי "יש סימנים לכך שהארגון מעוניין להשתמש בנשק הזה במסגרת פעולות טרור. אם זה אכן יקרה, מדובר במהלך שישנה את כללי המשחק".