כך יחמקו האירנים ממשמרות הצניעות

אפליקציה חדשה באירן מזהירה את המקומיים מפני אחד האיומים הגדולים על חיי היום-יום שלהם: משמרות הצניעות. אפליקציית שיתוף המידע מוסרת לגולשיה התרעה בזמן אמת על סיורי הכוחות האחראים על אכיפת קוד הלבוש האסלאמי. "הדיוק בדיווח תלוי באזרחים שמדווחים על מיקום הסיורים", הסבירו מפעילי היישומון

ארכיון (רויטרס)

אפליקציה אירנית חדשה מספקת לאזרחים האירנים מידע בשעת אמת על מיקומם של סיורי כוחות ביטחון הפנים של אירן, האחראים על אכיפת קוד הלבוש האסלאמי ברחובות הערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ב-BBC, היישומון "גרשאד" שפותח באחרונה, מסתמך על שיתוף מידע של המשתמשים שסימנו על המפה המשותפת מקומות בהם מסיירים אנשי "משמרות הצניעות" האירנים.

"המידע על מיקום הסיורים מתבסס על דיווחים של האזרחים, הדיוק בדיווח תלוי בהם", הבהירו מפעילי האפליקציה באתר הרשמי שלה. "בסופו של דבר אתם, האזרחים, תחליטו עם ה'גרשאד' הוא הצלחה או כישלון".

אחת מיוזמות האפליקציה אמרה כי "היישום מבוסס על מידע שנאסף ממשתמשים, ממש כמו יישומים של מזון, תנועה או שירותים שונים. אנו תלויים במספר המשתמשים".

על פי הפרסום, היישומון "גרשאד" עובד כרגע רק במכשירי האנדרואיד, אך בהמשך מתכננים המפעילים לאפשר את הורדת האפליקציה גם למשתמשים במערכות סלולריות אחרות.