דיווח: קים הוציא להורג את רמטכ"ל צפון קוריאה

בקוריאה הדרומית מדווחים כי מנהיג השכנה מצפון הורה להוציא להורג את מפקד הצבא, ככל הנראה בשל חשד שהוא מעורב בשחיתות. הדיווחים הובאו מפי מקור המקורב לשלטון בפיונגיאנג והם מגיעים על רקע שורת חיסולים שבוצעו בתקופה האחרונה בצמרת המשטר

הרמטכ"ל הוצא להורג? קים ג'ונג און (רויטרס)

האם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ממשיך במסע הטיהורים בצמרת השלטון? סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית מדווחת כי מפקד צבא הצפון רי יונג גיל הוצא להורג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הידיעה בדבר חיסולו של רי יונג גיל מגיעה על רקע המתיחות בעולם סביב צעדיה המתגרים של קוריאה הצפונית. לפני כיומיים דווח כי המדינה שיגרה טיל ארוך טווח הנושא לוויין, זאת על אף האיסור שהטיל עליה האו"ם בדבר שיגור טילים בליסטיים.

המידע על הוצאתו להורג של מפקד הצבא הגיע מגורם המקורב לשלטון במדינה, אולם הוא סירב להזדהות בשל רגישות העניין. על פי הדיווחים, ההוצאה להורג בוצעה בשל מעורבותו של רמטכ"ל צפון קוריאה בפרשיות שחיתות.

הממשל הצפון קוריאני מדווח לעיתים נדירות על הוצאות להורג של פקידים רמי דרג. בעבר דווח כי המנהיג קים ג'ונג און אחראי להיעלמותו של דודו בשנה האחרונה, שנחשב לדמות משפיעה בממשל, וכן להוצאתו להורג של מפקד מערך ההגנה האווירית בחודש מאי האחרון.

בקוריאה הדרומית טוענים כי המקרה מצטרף לשורת "היעלמויות" בקרב בכירי הממשל של השכנה מצפון, מה שמעלה עוד יותר את רמת המתיחות והספקולציות בנוגע למעשיו של המנהיג קים.