קמפיין: "ביל הטריד, הילרי צבועה"

הילרי קלינטון עדיין מובילה בסקרים ומסתמנת כמועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית - אך ישנן מספר נשים המתנגדות למועמדותה דווקא בגלל בעלה. קייטלין וויטלי, שטענה בסוף שנות ה-90 כי ביל קלינטון הטריד אותה בעת שהתנדבה בבית הלבן, הודיעה כי תשמש דוברת לארגון חדש המגייס נשים נגד קלינטון: "היא צבועה"

ווילי ב-1998. "הילרי צבועה" (רויטרס)

קייטלין ווילי מכירה היטב את משפחת קלינטון: בשנת 1993, לאחר תקופה בה עבדה בהתנדבות בבית הלבן, ביקשה לעבור למשרה בשכר. לדבריה, כשניגשה לנשיא עם הבקשה - הוא ניצל את ההזדמנות כדי למשש אותה באופן בלתי הולם. יותר משני עשורים לאחר מכן, הודיעה היום (שני) ווילי כי תשמש דוברת לארגון שמטרתו מניעת בחירת הילרי קלינטון לנשיאות ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארגון, אותו הקים היועץ לשעבר לדונלד טראמפ רוג'ר סטון, יתחיל לפעול במלוא העוצמה במידה וקלינטון תיבחר למועמדת הדמוקרטית לנשיאות, כפי שמסתמן בשלב זה שיקרה. "זה נותן לי הזדמנות להפיץ את המסר בקרב מצביעים צעירים, שאולי טרם נולדו או לא זוכרים מה קרה ואת הנשים שסבלו", הסבירה ווילי.

"בגדתי רק עם 2 נשים". קלינטון ב-1998 (רויטרס)

בכוונת ווילי להתראיין בנושא, לשאת נאומים ואף לככב בשורת תשדירים פוליטיים - בכל במטרה לוודא כי ההאשמות נגד קלינטון יישארו חלק מהשיח הציבורי במהלך הקמפיין. "הם יצטרכו להתמודד עם זה כל יום - ברדיו, בטלוויזיה, בשלטי חוצות", הצהיר סטון. הארגון, שתחת חוקי המימון הנוכחיים יכול לגייס כספים ללא הגבלה, הוקם לראשונה בשנה שעברה תחת השם "נשים נגד הילרי", ובינואר שינה את שמו ל"פרוייקט החינוך לאחריות לאונס" - או, בראשי תיבות, RAPE - אונס.

ביל קלינטון ב-1998: "בגדתי עם שתי נשים בלבד"

דוברי משפחת קלינטון סירבו להגיב לשאלות הנוגעות לווילי. בשנת 1998 הנשיא קלינטון הכחיש את טענותיה, כשהוא טוען כי היא "עברה הרבה" באותה תקופה: משפחתה הייתה בקשיים כלכליים, וביום בו היא טוענת כי הוטרדה בעלה שם קץ לחייו. קלינטון הודה באותו מעמד כי קיים רומנים עם שתי נשים: מוניקה לווינסקי וג'ניפר פלאוורס, וכי כל טענה מפי נשים אחרות היא שקרית.

טרם ברור מה יהיו השלכות הארגון על תוצאות הבחירות, אם בכלל: סקר מינואר האחרון העלה כי 68% מהדמוקרטים ומחצית מהרפובליקנים מאמינים כי להתנהלותו המינית בעבר של ביל קלינטון אין כל השפעה על המירוץ הנשיאותי הנוכחי. 56% מהנשים שנשאלו ענו תשובה דומה, לעומת 21% בלבד שהעריכו כי הדבר ייפגע בסיכוייה של הילרי קלינטון לזכות בבחירות.

עם זאת, מספר מהנשים שטוענות כי בעלה הטריד אותן בעבר החליטו לצאת נגדה לאחר שהביעה תמיכה בנפגעות תקיפה מינית. לדברי ווילי ונשים נוספות, האמירה של קלינטון לפיה לקורבנות תקיפה מינית "יש הזכות שיאמינו להן" היא צבועה כל עוד היא ממשיכה להכחיש את טענותיהן להטרדה מצד בעלה.