ארה"ב לספורטאים: "לשקול הגעה לאולימפיאדה בריו"

איום הזיקה מטיל צל כבד על ההכנות לאולימפיאדת ריו 2016 שצפויה להיערך בעיר הברזילאית בקיץ הקרוב: הוועד האולימפי בארה"ב קרא לחברי המשלחת האמריקנית למשחקים לשקול מחדש אם להגיע לריו - כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. גם באוסטרליה קראו לספורטאים לשקול הגעה למשחקים

יתוש קטן שפוגם באירוע הספורט הגדול בעולם (רויטרס)

ההודעה הדרמטית שתפגום במשחקים האולימפיים? בצל התפשטותו של נגיף הזיקה בדרום אמריקה ולקראת האולימפיאדה שצפויה להיערך בריו בקיץ הקרוב, הולך וגובר החשש בקרב ספורטאים רבים שאמורים להגיע ולהתחרות במשחקים בעיר. סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת היום (שני) כי הוועד האולימפי בארה"ב העביר מסר לספורטאים האמריקנים לפיו עליהם לשקול אם ברצונם להגיע לריו.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הספורטאים וצוותי המשלחת האמריקנית שחוששים לבריאותם בגלל נגיף הזיקה, צריכים לשקול שלא להגיע לאולימפיאדה שתיערך בריו באוגוסט הקרוב", הודיעו בוועד האולימפי למשרד הספורט האמריקני. המשלחת האמריקנית היא השנייה שמביעה חשש מהנגיף שהתפרץ בברזיל, אחרי הוועד האולימפי האוסטרלי שכבר פרסם הודעה בה הוא עודד אתלטיות הרות "לשקול בזהירות רבה אם להשתתף במשחקים".

הדברים, שיייתכן ויגרמו לאפקט דומינו שיוביל משלחות נוספות להצהיר הצהרות דומות ואולי אף יוביל לכך שספורטאים רבים לא יגיעו להתחרות באולימפיאדת ריו, נשמעו במהלך ועידה סגורה של אגודות הספורט האמריקניות שנערכה בסוף חודש ינואר. גורם אנונימי שהדליף את הנאמר במפגש אמר כי ההנחייה האמריקנית היא שאם ספורטאי לא מרגיש בנוח לנסוע לברזיל - הוא לא מחויב לעשות כן. בסופו של דבר, מדובר בהחלטה אישית של כל חבר וחברה במשלחת.

המשחקים בריו ייפגעו? (רויטרס)

רשויות הבריאות בעולם מצביעות על ברזיל כמקום שבו התפרץ נגיף הזיקה, שמקורו ביתושים. הנגיף גורם לפגם מולד ולתופעה ששמה מיקרוצפליה, במהלכה ראשו של הוולד לא מפותח דיו או מכווץ. מתוך ניסיון להרגיע ולמנוע מעוד ועוד משלחות בעולם חלקרוא לספורטאים שלהן שלא לנסע לברזיל, הודיע הוועד האולימפי העולמי שהוא עוקב מקרוב אחרי התפרצות הנגיף ויספק מידע במידת הצורך למשתתפים באולימפיאדה.