סגנו של עורף הראשים - במשט לעזה

הוושינגטון פוסט ואתר באזפיד חשפו את זהותו של אלכסנדה קוטיי, אחד מארבעת חברי "הביטלס" - קבוצת פעילי דאע"ש שהיו אחראים להוצאות להורג של 27 שבויים. על פי התחקיר, קוטיי השתתף במשט לעזה ב-2009

"צנוע ושקט". אלכסנדה קוטיי (באז פיד)

שלושה חודשים לאחר חיסולו של ג'ון הג'יהאדיסט, עורף הראשים של דאע"ש, חשפו היום (ראשון) האתר באזפיד ועיתון הוושינגטון פוסט את זהותו של סגנו - אזרח בריטניה בשם אלכסנדה קוטיי. מהתחקיר של כלי התקשורת עולה כי קוטיי השתתף במשט הומניטרי לעזה בשנת 2009.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני שלושה שבועות אישר דאע"ש באופן רשמי כי מוחמד אמוואזי, שזכה לשם ג'ון הג'יהאדיסט, אכן חוסל בתקיפת מל"ט אמריקני. אמוואזי יחד עם קוטיי השתייכו לקבוצה בת 4 אזרחים בריטים שהיו אחראים על ההוצאות להורג בארגון הטרור.

על פי התחקיר, הקבוצה הזו שכונתה "ביטלס", שיספה את גרונותיהם של 27 שבויים. קוטיי, שהפך ליורשו של אמוואזי לאחר חיסולו, הוגדר כ"חובב כדורגל צנוע ושקט ממערב לונדון".

השתתף במשט לעזה - ונעלם

חבריו ומכריו של קוטיי בן ה-32 מספרים כי לא שמעו ממנו מאז הצטרף למשט לעזה. גורמי מודיעין אמריקנים טוענים כי עם הגעתו לאגן המזרח התיכון הוא חצה את הגבול לסוריה. קוטיי ושני חבריו שנותרו בתא ההוצאות להורג של דאע"ש מוגדרים כיום בין האנשים המבוקשים ביותר בעולם.