עקיצות והעלבות בעימות הרפובליקני

בדרך לסיבוב הבא בבחירות המקדימות על ראשות המפלגה הרפובליקנית בארה"ב שייערך בניו האמפשייר בעוד שלושה ימים, המועמדים התעמתו הלילה במה שהפך במהרה לחילופי עקיצות אישיות והעלבות. הגדיל לעשות דונלד טראמפ כשהשתיק את יריבו ג'ב בוש ב"ששש"

מחליפים עקיצות (רויטרס)

שלושה ימים לפני סיבוב נוסף בבחירות המקדימות בארה"ב, הפעם במדינת ניו המפשייר, התעמתו הלילה (ראשון) המועמדים לראשות המפלגה הרפובליקנית. על פי הסקרים האחרונים, המועמד השנוי במחלוקת דונלד טראמפ מוביל את הרשימה בהפרש ניכר מהמועמד הבא אחריו, מרקו רוביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיבייט נפתח באירוע מביך: לאחר שהמועמד בן קרסון פספס את האות שלו לעלות לבמה, החלה שרשרת עיכובים שנתפסה כולה בעדשת המצלמה כאשר דונלד טראמפ נותר לצידו של קרסון בפאתי הבמה בעוד טד קרוז, מרקו רוביו וג'ב בוש חולפים על פניהם. לאחר שהשניים נקראו סוף כל סוף לבמה, כריסטי הזכיר למנחים, שעמדו להתחיל באירוע, כי שכחו להציג את המועמד ג'ון קייסיק. בסופו של דבר התייצבו כל שבעת המועמדים על הבמה וניתן היה להתחיל באירוע.

במהלך העימות נרשמה תקרית מביכה נוספת, כשרוביו חזר על טענתו לפיה "הנשיא אובמה לא היה חסר ניסיון, הוא ידע בדיוק מה הוא עושה" שלוש פעמים. את הדברים אמר בתגובה לטענה כי הוא חסר ניסיון וכי אינו מתאים לשמש כנשיא.

המועמד כריס כריסטי הגיב על ה"תקליט השבור" הזה ואמר: "הנה מגיעה התגובה ששיננת מראש". בפעם השלישית שחזר על אותו טיעון זכה רוביו לקריאות בוז מהקהל. המועמדים דנו בעיקר בנושאים פנים מדינתיים כמו נושא ההפלות ותכנית הבריאות של אובמה.

טד קרוז זכה לביקורת נוקבת, לאחר שבסיבוב הראשון באיווה הפיצו אנשי הקמפיין שלו את השמועה לפיה המועמד בן קרסון פרש מהמרוץ, דבר שהביא לו ככל הנראה חלק מהקולות. "לחשוב שאני פשוט אפרוש עשר דקות לפני ההצבעה, מי יעשה דבר כזה?" תהה קרסון, שלא נוהג להיכנס לעימותים אישיים. הוא טען כי ההתנהלות הזו היא "דוגמא טובה לסוג מסוים של אתיקה".

המועמד ג'ב בוש התעמת באופן אישי עם טראמפ והאשים אותו בכך שגזל מאישה זקנה את ביתה כדי לבנות על שטחו קזינו באחד מהפרויקטים שלו. טראמפ הגיב בכך שהשתיק את בוש ב"ששש". גם כאן התערב הקהל וקרא קריאות בוז.