קולומביה: אלפי נשים הרות עם זיקה

העולם ממשיך לעקוב בדאגה אחר התפשטות נגיף הזיקה, זאת לאחר שנשיא קולומביה הצהיר כי למעלה מ-3,000 נשים הרות נדבקו בנגיף. דברי הנשיא באים לאחר שהאו"ם קרא למדינות שנפגעו מהתפרצות הנגיף לאפשר לנשים נגישות לאמצעי מניעה וגם לביצוע הפלות

קולומביה: אלפי נשים נושאות את הנגיף (רויטרס)

נמשכת התפשטות נגיף הזיקה באמריקה הדרומית. כ-3,100 נשים הרות בקולמביה אובחנו כנשאיות של הנגיף, כך הצהיר היום (שבת) נשיא המדינה חואן מנואל סנטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המספרים החדשים מתפרסמים לאחר שהאו"ם קרא למדינות שנפגעו מהתפרצות הנגיף לאפשר לנשים נגישות לאמצעי מניעה וגם לביצוע הפלות. "על המדינות לא רק להזהיר את הנשים מפני הריון מסוכן, אלא לאפשר להן שליטה על הפוריות שלהן", הסבירו במטה זכויות האדם של האו"ם.

מהצהרת הנשיא עולה כי 25,645 בני אדם מוגדרים כנשאי הנגיף. יחד עם זאת, הנשיא טען כי בארצו לא התגלו מקרים של מיקרוצפליה (לידת תינוקות בהיקף ראש קטן מהרגיל) הנגרמת כתוצאה מהזיקה.

מיקרוצפליה בדרום אמריקה. "אין חיסון" (רויטרס)

במקביל, ברחבי העולם נמשכים הניסיונות והמאמצים למצוא חיסון לנגיף שהתפשט בעקיצות יתושים. ביום חמישי הודיע מכון מחקרי הבריאות הממשלתי של ברזיל על כך שגילה לראשונה כי הנגיף זיקה נמצא גם בשתן וברוק. במכון אמרו כי ימשיכו לבדוק אם ניתן להידבק בנגיף באמצעות נוזלי הגוף - דבר שטרם הוכח. ממצאים אלו נחשפו לאחר דגימת שני בני אדם שנשאו גנום עם הווירוס.