החור במטוס: מחבל מתאבד פוצץ כיסא גלגלים ממולכד

מחקירת התעלומה המפחידה בשמי סומליה שלשום עולה כי המחבל ניסה לפוצץ את המטוס בעזרת מטען שהוטמן בכיסא גלגלים, אך הצליח רק לפעור חור בדופן המטוס ואז נשאב החוצה ונהרג. שני בני אדם נפצעו באירוע החריג, שהסתיים בנחיתת חירום מוצלחת שביצע הטייס

יומיים לאחר התקרית המפחידה שבמהלכה נפער חור במטוס סומלי באמצע טיסה ואדם נשאב החוצה ונהרג, מתבררים פרטים חדשים על הפיצוץ שגרם לנזק ואילץ את הטייס לבצע נחיתת חירום. ה"וול סטריט ג'ורנל" מצטט גורם דיפלומטי שאומר כי מחבל מתאבד שישב בכיסא גלגלים ממולכד פוצץ את עצמו ונשאב החוצה אל מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד הרגעים שלאחר הפיצוץ ניתן לראות את הנוסעים המבוהלים שולפים את מסיכות החמצן שמעל המושבים ולאחר מכן מתחילים לנוע לעבר חלקו האחורי של המטוס כדי להתרחק מהחור, כשברקע ניתן לשמוע את רעש האוויר שחודר למטוס.

מפרטי חקירה עולה כי המחבל ישב בכיסא גלגלים כדי למנוע בדיקות ביטחוניות קפדניות. למרות שהצליח להכניס את הכיסא הממולכד לטיסה, הוא נכשל במשימה של הפלת המטוס והיה ההרוג היחיד בפיצוץ לאחר שנשאב החוצה דרך החור שנפער.

כוחות הביטחון הסומליים עצרו את הנוסע שישב במושב הסמוך למחבל והעבירו אותו לחקירה. גופתו של המחבל נפלה בעיר קרובה לבירת סומליה מוגדישו, שם נמצאה על ידי רשויות המדינה. הראיות מצביעות על כך שארגון הטרור אל שבאב, המזוהה עם אל קעידה, עומד מאחורי הניסיון לרסק את המטוס, אך איש לא עדיין נטל אחריות.