מתקפת סייבר באתר הקניות עלי-באבא

האקרים ניסו לשים את ידם על כ-20 מיליון חשבונות משתמשים באתר הקניות הסיני הפופולארי ברחבי העולם. בעקבות הדיווחים - צניחה של כ-3% בשווי המנייה של החברה בארצות הברית. דובר החברה: "זיהינו את הפריצה ברגע הראשון"

ניסיון פריצה לאתר עלי-באבא (ארכיון) (רויטרס)

סערה בעקבות מתקפת סייבר באתר הקניות הסיני עלי-באבא. כלי תקשורת בסין דיווחו כי האקרים ניסו להשיג גישה ליותר מ-20 מיליון חשבונות פעילים של משתמשים באתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הדיווחים על ניסיון הפריצה, צנח שווי מניית החברה בארצות הברית ב-3.7%. דובר החברה הצהיר כי אנשי אבטחת המידע זיהו את ניסיון הפריצה "ברגע הראשון", ואף קרא למשתמשים להחליף את סיסמאותיהם. הדובר אף ציין כי החברה פועלת באופן הדוק עם רשויות אכיפת החוק בכדי לחקור את הנושא.

זו לא הפעם הראשונה שחברה סינית נאלצת להתמודד עם מתקפת סייבר. באחרונה דיווחו חברות רבות במדינה על ניסיונות לפרוץ למערכות המידע שלהן. מומחי אבטחה ברחבי העולם טוענים כי החברות ייאלצו להשקיע מאמצים רבים בכדי לעמוד בסטנדרטים הקיימים כיום אצל מקבילותיהן המערביות.

במקרה האחרון עליו דווח, האקרים הצליחו לשים את ידם על מסד נתונים של 99 מיליון שמות משתמשים וסיסמאותיהם באתר הקניות המדובר. האירוע שהתרחש אוקטובר האחרון התגלה רק כחודש לאחר מכן. עלי-באבא דיווחה אז למשטרה, ומאז, לטענת החברה, ההאקרים נתפסו.