מעצרים בגרמניה: "פעילי דאע"ש תכננו פיגוע בברלין"

כוחות הביטחון במדינה עצרו שלושה בני אדם, בהם שני גברים ממוצא אלג'ירי, בחשד שקיימו קשר עם ארגון דאע"ש ותככנו לבצע לבצע פיגוע בברלין. אחד החשודים, נעצר בבניין מגורים לפליטים במערב גרמניה

המשטרה הגרמנית סיכלה פיגוע (ארכיון) (רויטרס)

כוחות הביטחון הגרמניים סיכלו פיגוע בלב ברלין: המשטרה המקומית פשטה היום על מספר יעדים בברלין ובערים נוספות בגרמניה, ועצרה שני חשודים ממוצא אלג'ירי ואישה נוספת, בתכנון פיגועים ובקשירת קשר עם תאי דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר שעות לאחר המעצרים, הודיע דובר המשטרה בברלין כי עדיין קיימת כוננות גבוהה מפני הוצאתם לפועל של פיגועים בבירת גרמניה. החשודים נעצרו במהלך מבצע מעצרים שנערך בתום חקירה של המודיעין הגרמני.

על פי הדיווחים בתקשורת הגרמנית, החשוד המרכזי נעצר בבניין בו מתגוררים פליטים באטנדורן הסמוכה לדיסלדורף. הפעולה התבססה על התרעות קודמות שהתקבלו והתמקד במחוזות שונים.

הרשויות בגרמניה חושדות כי היו אחד העצורים היה מבוקש על ידי הרשויות באלג'יר. לטענת גורמים ביטחוניים בעיר, האיש קיבל ככל הנראה הכשרה צבאית בסוריה ועמד בקשר עם גורמים אחרים המקושרים לארגון המדינה האסלאמית.

"אנו מקווים להשיג מידע נוסף בהתבסס על הריאיות שנאספו במהלך החקירה", אמר דובר המשטרה הגרמנית. הוא אף ציין כי החוקרים תפסו מחשבים, טלפונים סלולרים וחומרים נוספים שעשויים לשפוך אור על תכניתם של העצורים לבצע פיגועים.