הנשיא אובמה ביקר לראשונה במסגד: "כולם אמריקנים"

7 שנים לאחר שנכנס לבית הלבן, הנשיא ברק אובמה ביקר בפעם הראשונה במסגד על אדמת ארה"ב, על רקע האמירות האנטי מוסלמיות שנשמעו לאחרונה במדינה. אובמה עקץ את טראמפ: "אתם גם חלק מאמריקה". על השמועות לפיהן הוא מוסלמי: "גם על ג'פרסון אמרו את זה"

הנשיא ברק אובמה ביקר היום (רביעי) לראשונה במסגד על אדמת ארצות הברית ותקף את אמירתו של המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראפ למנוע כניסת מולסמים למדינה. "מתקפה על אמונה אחת היא מתקפה על כל הדתות", אמר אובמה במסגד בבולטימור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשקבוצה דתית מסוימת מותקפת, על כולנו להרים את קולנו", הצהיר הנשיא. עם כניסתו למסגד, חלץ אובמה את נעליו כנהוג ואף קיבל לידיו ספר קוראן.

"אתם בדיוק היכן שאתם אמורים להיות", אמר אובמה לקהל המוסלמי. "אתם גם חלק מאמריקה. אתם לא מוסלמים או אמריקנים, אתם מוסלמים ואתם אמריקנים".

נותר יחף. אובמה

הנשיא התייחס לקריאות האנטי מוסלמיות שנשמעות בחודשים האחרונים בארה"ב ואמר כי האסלאם הוא בדיוק כמו כל דת אחרת. "כמו הכנסייה ובית הכנסת, גם למסגד מגיעות משפחות כדי להלל את האל ואת אהבתם אחד לשני", ציין.

לבסוף התבדח אובמה על השמועות לפיהן הוא בכלל מוסלמי. "אני לא הראשון שנמצא במצב הזה", התלוצץ. "אני בחברה טובה, גם על הנשיא תומס ג'פרסון אמרו את זה".